Kanatlı Hayvan Üreticisine Hibe Desteği


AB kırsal kalkınma desteklerini üretici ve girişimcilerle buluşturacak olan Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK)’nun Samsun İl Koordinatörlüğü tarafından tanıtım toplantısı düzenlendi.

Bafra Ziraat Odası Toplantı Salonu’nda düzenlenen 9’uncu Başvuru Çağrı Dönemi’ne yönelik tanıtım toplantısında konuşan Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Samsun İl Koordinatörü Dr. Bülent Turan, AB tarafından Türkiye’ye tahsis edilen yaklaşık 875 milyon Avroluk hibe fonunun kullanılabilmesi için gerekli olan yetki devrini aldıklarını söyledi.

Tanıtıcı toplantıların devam edeceğini sözlerine ekleyen Bülent Turan, “Faydalanıcı dostu olan TKDK, yetki devrini aldıktan sonra hiç vakit kaybetmeden Proje Başvuru Çağrı ilanlarına çıkmıştır. Bu dönemde TKDK Samsun İl Koordinatörlüğümüz yatırımcılarla 10 milyon TL’yi aşan hibe desteğinde bulunmak üzere sözleşme imzalamış, 5 milyon TL’ye yakın hibe desteği için de sözleşme imzalama aşamasındadır.” dedi. Önceki çağrı dönemlerinden farklı olarak bu çağrı döneminde kanatlı eti üretiminin de kurum tarafından hibe desteği kapsamına alındığını belirten Turan, vatandaşların bütçesi 500 bin Avroyu aşmayan 50 bin broyler/dönem kapasitesine kadar kümeslerine yönelik harcamalarının yüzde 50- 65’inin kurum tarafından hibe olarak verileceğini ifade etti.

Tanıtım toplantısına Bafra Ziraat Odası Başkanı Sait Karagöl, Bafra Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Recep Durgun, Bafra Ticaret Borsası Başkanı Hayrettin Demircioğlu, Bafra Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı Ahmet Aydın, Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü personeli, KÖYTÜR Piliç Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Kenan Çakır, KÖYTÜR Piliç Genel Müdürü Murat Yıldızhan muhtarlar, tarımsal işletme sahipleri ve çiftçiler katıldı.

Kobiline Bilgi Merkezi  0850 495 55 66
Bizi Takip Edin; www.twitter.com/KobiLine
Bizi Takip Edin; www.facebook.com/kobi.line.kobidestekmerkezi

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: