Hibe Başvuruları Başladı!


Tarımsal ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) tarafından ilan edilen 9. Başvuru İlanı kapsamında projelerin alınmasına 15 Şubat’ta başlanılacağı bildirildi.

TKDK Aydın İl Koordinatörü Erhan Çiftçi, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın ilgili kuruluşu olan Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu, Türkiye Cumhuriyeti adına Avrupa Birliği’nin katılım öncesi mali yardım aracı olan IPA’nın Kırsal Kalkınma Bileşeni kapsamında uygulanacak yatırımlara ilişkin 23 Ocak 2013 tarihinde dokuzuncu başvuru ilanına çıkmış bulunmaktadır. Dokuzuncu çağrı ilanı ile birlikte Aydın’da ‘de IPARD Programı kapsamında on alana destek verilecektir.

Bu alanlar ve hibe destekleri Süt üreten tarımsal işletmelere yönelik yatırımlar, Et üreten tarımsal işletmelere yönelik yatırımlar, Süt ve süt ürünlerinin işlenmesi ve pazarlanmasına yönelik yatırımlar, Et ve et ürünlerinin işlenmesi ve pazarlanmasına yönelik yatırımlar, Meyve-sebzelerin işlenmesi ve pazarlanmasına yönelik yatırımlar, Su ürünlerinin işlenmesi ve pazarlanmasına yönelik yatırımlar, ırsal ve ekonomik faaliyetlerin çeşitlendirilmesi ve geliştirilmesine yönelik yatırımlar, Yerel ürünler ve mikro işletmelerin geliştirilmesine yönelik uygun yerel el sanatları, yerel tarım ve gıda ürünleri yatırımları, Kırsal turizm faaliyetlerine yönelik yatırımlar ve Kültür balıkçılığının geliştirilmesine yönelik yatırımlardır” dedi.

Kobiline Bilgi Merkezi  0850 495 55 66
Bizi Takip Edin; www.twitter.com/KobiLine
Bizi Takip Edin; www.facebook.com/kobi.line.kobidestekmerkezi

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: