İki Milyon Lira Hibe Desteği


Isparta Valisi Memduh Oğuz, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’na sundukları 7 proje için yaklaşık 2 milyon liralık hibe desteği alınacağını açıkladı.

Hibe desteği kazanan projelerin il geneline hitap ettiğini belirten Vali Oğuz, “Kalkınmamız açısından, yeni istihdam yaratılması bakımından ve özellikle kırsak kalkınmayı destekleme bakımından hazırlanmış olan projelerimizi Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığına sunduk. Bakanlığa sunduğumuz projelerin tamamı onaylanarak desteklenmeye layık görüldü. İlçelerimizde dâhil olmak üzere sunmuş olduğumuz 7 projenin tamamının kabul görmesi bizleri memnun etti” dedi.

Toplam 2 milyon liraya yakın hibe desteği verileceğini müjdeleyen Vali Oğuz, “Projelerimizi sıralayacak olursak; Isparta gülünün önemli merkezi olan Güneykent beldesindeki gül ürünleri ile ilgili fabrikanın tamamlanması projesi, Yalvaç’ta yeni teknoloji kullanarak kaliteli un üretme projesi, OSB’de önemli bir kuruluş olan kuruyemiş fabrikamızın genişleme projesi, Gelendost’ta elma boylama ve paketleme tesisi projesi ve Senirkent’te de güneş enerjisiyle ilgili proje destelenmeye layık görülmüştür. Projelere bakanlığımızca 2 milyon liraya yakın hibe desteği sağlanacaktır” diye konuştu.

Kobiline Bilgi Merkezi  0850 495 55 66
Bizi Takip Edin; www.twitter.com/KobiLine
Bizi Takip Edin; www.facebook.com/kobi.line.kobidestekmerkezi

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: