TKDK İl Koordinatörlüğü’nün Hibe Destekleri


(TKDK) Kütahya İl Koordinatörlüğü, hibe desteklerine ilişkin 7 ilçede tanıtım toplantıları yaptı.

TKDK Kütahya İl Koordinatörlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada, hibe destekleriyle ilgili olarak 15 Şubat’ta çağrıya çıkıldığı hatırlatıldı.

Gediz, Pazarlar, Aslanapa, Altıntaş, Dumlupınar, Tavşanlı ve Domaniç ilçelerinde tanıtım toplantıları düzenlenerek, hibe destekleri hakkında bilgi verildiği duyurulan açıklamada, şöyle denildi:

“Toplantılarda, Kütahya’da 12 tedbirin de açık olduğunu ve tüm bu tedbirlerden proje sunulabileceğini belirten uzmanlar, 5 bin avrodan 3 milyon avroya kadar olan yatırımlara yüzde 50 ile yüzde 65 arasında karşılıksız hibe desteği verileceğini ifade etti. Ayrıca uzmanlar, büyükbaş ve küçükbaş hayvancılık, besi hayvancılığı, tavuk ve hindi çiftlikleri, süt işleme tesisleri, kırmızı et ile kanatlı eti işleme ve kesim tesisleri, arıcılık, tıbbi bitki yetiştiriciliği, su ürünleri, seracılık, el sanatları gibi alanlarda üreticilere önemli destekler sağlanacağını bildirdi. Toplantılar, sunumların ardından soru-cevap şeklinde devam etti. İlçelerde düzenlenen toplantılar, meslek komiteleri ve derneklere yönelik olarak da gerçekleştirildi. Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD) ve Kütahya Aktif Sanayici ve İşadamları Derneği’nde (KÜSİAD) da tanıtım toplantısı düzenleyen kurum yetkilileri, dernek başkanları ve üyelerin katılımıyla gerçekleşen toplantılarda hibe destekleri ve kurum faaliyetleri hakkında bilgi verdi.”

Açıklamada, Şaphane, Hisarcık ve Simav ilçelerinde düzenlenecek toplantılarla tanıtım etkinliklerinin bu ay sonuna kadar tamamlanacağı ifade edildi.

Kobiline Bilgi Merkezi  0850 495 55 66
Bizi Takip Edin; www.twitter.com/KobiLine
Bizi Takip Edin; www.facebook.com/kobi.line.kobidestekmerkezi

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: