Projelere Eş Finansman Desteği

Tokat İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Elibol, kamu kurumlarının yapacağı hibe projelerin eş finansını üstleneceklerini söyledi.

Tokat İl Özel İdaresi’nde kamu kurumlarının yapacağı hibe projelerin eş finansının üstlenilmesi için karar alındı. Başkan Elibol, amaçlarının Tokat’ta hibe fonlarından faydalanmak isteyen kurumlara finans desteği vererek proje üreterek kaynak girdisi sağlamalarını kazandırmak olduğunu söyledi.

Elibol, kurumların proje yapmamasının sebeplerinden birisinin eş finansı karışlayamadıklarından kaynaklandığını belirterek, “Kaymakamlıklar, Köylere Hizmet Götürme Birlikleri, İl Özel İdaresi ile çalışan paydaş kurumlar, Milli Eğitim, Turizm ve Tarım Müdürlükleri gibi kurumların ilçeler dahil kalkınma ajanslarına, bakanlıklara, AB fonlarına yapacakları hibe projelerin kendilerine düşen kısmı olan eş finansı biz üstleniyoruz. Bununla ilgili daha önceden de çalışmalar yaptık” dedi.

Başkan Elibol, eş finans desteği için yeterli kaynak ayırdıklarını belirterek, “Eş finansları rahatlıkla karşılayabiliriz. Bu anlamda kaymakamlıklar ve kurumların önünü açıyoruz. Kurumlarımız hibe proje yapacak, kabul edilirse eş finansını düşünmeyecek biz ödemeyi taahhüt ediyoruz” diye konuştu.

Kobiline Bilgi Merkezi  0850 495 55 66
Bizi Takip Edin; www.twitter.com/KobiLine
Bizi Takip Edin; www.facebook.com/kobi.line.kobidestekmerkezi

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: