Organize Sanayiye 862 Bin Liralık Hibe Desteği

Karacadağ Kalkınma Ajansı, son dönemde iş adamlarının yoğun ilgi gösterdiği Diyarbakır Organize Sanayi Bölgesi’nin (OSB) altyapısına harcanmak üzere 862 bin liralık hibe sağlayacak.

Ajanstan yapılan açıklamaya göre, 2013’te yürütülecek Sanayi Altyapısı Mali Destek Programı kapsamında, OSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili Beşir Yılmaz, Yönetim Kurulu Üyesi İrfan Türk ile Karacadağ Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. İlhan Karakoyun tarafından hibe destek sözleşmesi imzalandı.

Hibe Sözleşmesi İmzalandı

Beşir Yılmaz imza töreninde yaptığı konuşmada, Karacadağ Kalkınma Ajansı ile gerçekleştirecekleri iki projeyle OSB’nin gelişmiş OSB’ler arasında girmeye bir adım daha yaklaşacağını belirterek, şöyle konuştu:

”Elektrik altyapısını güçlendirmeye yönelik projemiz ile yatırımcılarımızın en büyük sorunlarından bir olan elektrik kesintilerine son vereceğiz. Daha kaliteli ve sürekli elektrik sağlayacağız. Kesintisiz enerjinin, kesintisiz kalkınmanın temeli olduğuna inanıyoruz. İkinci projemiz ise OSB’deki kanalizasyon ve yolların yapımına yönelik olacak. Bu kapsamda bir kilometrelik kanalizasyon altyapısı yenilenecek. 200 adet rögar kapağı değiştirilecek. 7 kilometrekare parke yol modernize edilecek. 8 adet yangın müdahale noktası oluşturulacak. Amacımız, yeni teşvik sisteminin Diyarbakır için yarattığı fırsatlardan yararlanmak için OSB’nin altyapısını hazırlamak. Bu konuda yoğun çaba gösteren ve bizlere önemli katkılar yapan OSB Yönetim Kurulu Başkanı ve valimiz sayın Mustafa Toprak’a katkılarından dolayı çok teşekkür ediyoruz.”

Karakoyun ise büyük yatırımların Diyarbakır’a gelmesini sağlamak için OSB’ye destek verdiklerini söyledi.

Toplam 1 Milyon 150 Bin Lira

Altyapı sorunlarını çözmeden, yeni yatırımcının gelmesinin çok zor olduğunu belirten Karakoyun, şunları kaydetti:

”Diyarbakır’da sanayi gelişiyor. Yeni teşvik sisteminde Diyarbakır’ın 6. bölgede yer almasıyla OSB’ye yatırım amacıyla yer tahsisi için yoğun bir talep var. İlimize büyük yatırımcı çekmek için mutlaka altyapı sorunlarımızı çözmemiz gerekiyor. 2013 yılında OSB ve küçük sanayi sitelerimizdeki altyapı sorunlarını çözmek için ilk kez mali destek programlarına Sanayi Altyapısı Mali Destek Programı’nı ekledik. Ajans olarak Diyarbakır OSB’nin iki projesine 862 bin liralık hibe sağlayacağız. OSB yönetiminin katkısıyla toplam 1 milyon 150 bin lira kaynak, altyapı iyileştirilmesine harcanacak.

Kobiline Bilgi Merkezi  0850 495 55 66
Bizi Takip Edin; www.twitter.com/KobiLine
Bizi Takip Edin; www.facebook.com/kobi.line.kobidestekmerkezi

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: