Orhangazi’ye KOSGEB Temsilciliği Açıldı

Orhangazi Ticaret ve Sanayi Odası ile Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) arasında düzenlenen protokol çerçevesinde, Orhangazi’ye KOSGEB temsilciliği açıldı. OTSO hizmet binasında açılan KOSGEB temsilciliğini Kubilay Yıldırım yapacak.

Bursa Orhangazi Ticaret ve Sanayi Odası’nın (OTSO) birinci katında hizmete açılan KOSGEB temsilciliği açılışına, Orhangazi Kaymakamı Mustafa Selman Yurdaer, KOSGEB İl Müdürü Ahmet Akdağ, Orhangazi Ticaret Odası başkanı Ergün Efendioğlu, Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Bekir Aydın, KOSGEB Yalova Müdürü Hakan Ulusu, yönetim kurulu üyeleri ve oda üyeleri katıldı. Törende önce KOSGEB Orhangazi Temsilciliğinin açılış kurdelesi kesildi. Daha sonra ise Orhangazi TSO Toplantı Salonunda bir sunum gerçekleştirildi.

Orhangazi Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ergün Efendioğlu, Orhangazi’nin KOBİ’ler bakımından zengin bir ilçe olduğunu belirterek, “Orhangazi’den geçecek olan otoyol ile gelecekte KOBİ’lerin önemi bir kat daha artacak. Dolayısıyla da KOSGEB’in Orhangazi’de bir temsilcilik açmasını son derece önemsiyoruz.” dedi.

Türkiye’nin 53. Bursa’nın 3.Temsilciliği

KOSGEB Bursa İl Müdürü Ahmet Akdağ ise KOSGEB’in kurulduğu 1990 yılından 2009’a kadar olan dönemi ile 2009’dan sonrasını ayrı tutmak gerektiğini belirtti. Ahmet Akdağ KOSGEB’in şu anda Türkiye genelinde 3,3 milyon işletmeye hitap ettiğini belirterek, “Şu an itibarı ile 69 ilde 74 müdürlüğümüz bulunuyor. Buna bağlı olarak 52 temsilciliğimiz vardı. Orhangazi 53. temsilcilik olarak hizmete giriyor. Bursa genelinde ise İnegöl ve Kemalpaşa’dan sonra Orhangazi 3.temsilciliğimiz oldu. KOSGEB olarak mantalitemiz, siz bize gelmeyin, biz size gelelim. Bu nedenle bu temsilcilikleri de çok önemsiyoruz.” ifadesini kullandı.

2009’da Hizmet Alanı Genişledi

2009 yılının Nisan ayında hem imalat, hem ticaret, hem de hizmet sektörüne yönelik kanun değişikliğinin ardından bu hizmetlerden yararlanan kurum sayısının 400 bin iken, bugün 3 milyon 400 bine ulaştığını belirten Ahmet Akdağ, “Kanun değişikliği iş, hizmet ve ticaret sektörünün önünü açtı. Bursa’da 2009 yılından sonra KOSGEB’den yararlanan sayısı 36 bine yükselmiş durumda. Çalışmalar 10 kat artarak hızlı çalışma temposuna girmemizin ardından temsilciliklerimizle de iş yükünü paylaşarak çalışmaları sektörlerimizin ayağına getirir hale geldik. Biz sektörlerin her alanda desteklenmesi ve güçlenmesi için varız. Tek başına proje hazırlayamayanlar için önerimiz işbirliği ve güç birliği ile bir araya gelmelerini öneriyoruz. Bu çalışmalar bu bölge için çok önemli. Sizler yeter ki doğru ve yerinde projeler hazırlayın, Sektörün her alanında bizlerde yanınızdayız.” diye konuştu.

KOSGEB KOBİ uzmanı Erkan Güngör, desteklemeler, krediler ve hibe krediler ile ilgili bilgiler sundu. Program sonunda ise KOSGEB Bursa Müdürü Ahmet Akdağ ve Kobi uzmanı Erkan Güngör’e plaket takdim edildi.

Kobiline Bilgi Merkezi  0850 495 55 66
Bizi Takip Edin; www.twitter.com/KobiLine
Bizi Takip Edin; www.facebook.com/kobi.line.kobidestekmerkezi

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: