KOBİ’lere 130 Milyon Euro Fon Sağlanacak

Avrupa Birliği Bilgi ve İletişim Teknolojileri alanında geleceğin internetini geliştirmeye yönelik çalışmalar yapan KOBİ’lere 130 milyon Euro fon sağlanacak. Bu kapsamda 11 Nisan’da İstanbul’da bilgilendirme toplantısı düzenlenecek.

Avrupa Birliği 7.Çerçeve Programı Bilgi ve İletişim Teknolojileri alanında geleceğin interneti konusunda yapılan Ar-Ge çalışmaları, Kamu-Özel Ortaklığı Programı kapsamında son 2 yıldır önem kazanırken, çeşitli çağrılarla mali olarak destekleniyor. Bu alandaki üçüncü ve son çağrı 16 Mayıs’ta açılacak ve 10 Aralık 2013’e kadar açık kalacak. 130 milyon Euro bütçeli çağrıdan yazılım alanında yer alan KOBİ’ler başta olmak üzere özel sektör firmalarının ağırlıklı olarak yararlanması bekleniyor. İlk iki “Future Internet” çağrısında elde edilen proje sonuçları ile uygulama alanlarının yaygınlaşması, sanayiye aktarımı ve ekonomiye kazandırılmasını hedefleniyor.

Çağrı konusunda ülkemizdeki ilgili kesimi ilk elden ve resmi çağrı yapılmadan bilgilendirmek, bu alanda çalışan tüm paydaşlardan ulusal bir ekosistem kurmak amacıyla TÜBİTAK ve AB Komisyonu işbirliği ile11 Nisan’da İstanbul’da “Building an Eco-system for Delivering Innovative Future Internet Services and Applications” ismiyle bir bilgilendirme toplantısı düzenlenecek. Program kapsamında ayrıca Faz 2 projelerinin yaygınlaşmasını sağlayacak proje fikri olan firmalara 5’er dakikalık sunum yapma imkânı da tanınacak. Toplantı programına buradan ulaşabilirsiniz.

11 Nisan’da İstanbul’da yapılacak olan toplantıyla ilgili daha fazla bilgiyi buradan edinebilir, kayıt sayfasından toplantı katılım kaydınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Kobiline Bilgi Merkezi  0850 495 55 66
Bizi Takip Edin; www.twitter.com/KobiLine
Bizi Takip Edin; www.facebook.com/kobi.line.kobidestekmerkezi

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: