Teknoloji Transfer Ofislerine Hibe Geliyor!

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu’nun (TÜBİTAK) ilk kez başlattığı “1513 Teknoloji Transfer Ofisleri (TTO) Destekleme Programı” kapsamında 10 üniversiteye toplam 10 milyon liraya kadar destek verilecek.

TÜBİTAK’tan yapılan açıklamaya göre, TÜBİTAK ile desteklenecek üniversiteler arasındaki proje sözleşmeleri, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün’ün katılacağı törenle imzalanacak.

TÜBİTAK tarafından, üniversiteler bünyesindeki TTO’ların güçlendirilmesi ve yenilerinin kurulmasına teşvik amacıyla ilk kez başlatılan “1513-Teknoloji Transfer Ofisleri Destekleme Programı’na, 39 üniversite başvurmuştu.

Başvuruların, kuruluşun TTO deneyim ve yetkinliğinin yeterliliği, proje hedefleri, çıktıları ve başarı ölçütlerinin uygunluğu, TTO organizasyon yapısının ve personelin uygunluğu, proje bütçesi ve gider kalemlerinin uygunluğu ile iş planının uygunluğu kriterlerine göre değerlendirilmesinin ardından ise 10 üniversite belirlendi.

Program kapsamında desteklenecek üniversite şunlar:

“Boğaziçi Üniversitesi, Ege Üniversitesi, Gazi Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi, Koç Üniversitesi, Ortadoğu Teknik Üniversitesi, Özyeğin Üniversitesi, Sabancı Üniversitesi, Selçuk Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi.”

TTO’lara 10 Yıl Boyunca Hibe Desteği Verilecek

1513 programı kapsamında TTO’lar, 10 yıl süreyle hibe desteği alabilecek. Destek oranları ilk 5 yıl için yüzde 80, ikinci 5 yıl içinse yüzde 60 olacak. TTO’ların ön ödeme de alabileceği destekler kapsamında TÜBİTAK desteği yıllık 1 milyon lira olarak belirlendi.

Kobiline Bilgi Merkezi  0850 495 55 66
Bizi Takip Edin; www.twitter.com/KobiLine
Bizi Takip Edin; www.facebook.com/kobi.line.kobidestekmerkezi

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: