ZEKA’dan 97 Projeye Destek

Zafer Kalkınma Ajansı tarafından yapılan yazılı açıklamada, 12 Kasım 2012 tarihinde ilan edilen 17,3 milyon lira bütçeli Sosyal Kalkınma ve Sosyal Altyapı Mali Destek Programlarının değerlendirme sürecinin tamamlandığı bildirildi.

Bölge genelinden toplam 262 proje başvurusu gerçekleştiği bildirilen açıklamada, başarılı bulunan 97 projeye hibe desteği ve sosyal kalkınma konularında kaynak aktarılacağı belirtildi.

Projelerin 27’sinin Afyonkarahisar’dan, 25’inin Manisa’dan, 24’ünün Kütahya’dan, 21’inin ise Uşak’tan olduğu bildirilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Sosyal Kalkınma Mali Destek Programı kapsamında uygulanacak 69 projeyle sosyal yaşam olanaklarının geliştirilmesi, dezavantajlı grupların hizmetlere erişiminin sağlanması, beşeri ve sosyal sermayenin gelişimine katkı sağlanması, kırsalda yaşam kalitesinin artmasına yönelik yatırımlar yapılacak. Projelere 25 bin ile 200 bin lira arasında hibe desteği sağlanacak.  Sosyal konularda küçük ölçekli altyapı yatırımlarını hedefleyen Sosyal Altyapı Mali Destek Programı kapsamında ise 28 projeye 100 bin ile 500 bin lira hibe desteği verilecek.”

Kobiline Bilgi Merkezi  0850 495 55 66
Bizi Takip Edin; www.twitter.com/KobiLine
Bizi Takip Edin; www.facebook.com/kobi.line.kobidestekmerkezi

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: