Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri Meyvelerini Vermeye Başladı

Anadolu Girişimci İşadamları Derneği (AGİD) ile KOSGEB Adana Hizmet Merkez Müdürlüğü işbirliğinde düzenlenen ‘Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’ meyvelerini vermeye başladı. Kursiyerlerden Melahat Ataözü’nün açtığı Ata Köyevi’nin açılış kurdelesini KOSGEB Adana Hizmet Merkez Müdürü Hamit Sucu ve AGİD Tekstil Komisyonu Başkanı Sabri Altunbağ birlikte kesti.

Girişimcilik kursunu başarıyla tamamlayan Melahat Ataözü, Güzelyalı Mahallesi Uğur Mumcu Bulvarı üzerinde Ata Köyevi adıyla doğal ve organik ürün satışı yapılan işletmeyi hayata geçirdi. Doğal sabunlardan köy ekmeğine, bitkisel çaylardan kurutulmuş meyvelere kadar her türlü bakliyat ve baharat çeşitlerinin temin edilebileceği Ata Köyevi şimdiden hanımların uğrak yeri haline geldi.

Açılış kurdelesini kesen KOSGEB Adana Hizmet Müdürü Hamit Sucu, girişimcilik ruhu taşıyan Melahat Ataözü’ne başarılar diledi. Daha önce geçimini takı tasarımı yaparak sağladığını ifade eden Melahat Ataözü ise AGİD’in düzenlediği girişimcilik eğitimini tamamlayarak doğal ürünler satan bir işyeri açmayı planladığını söyledi. Kendi yemediği hiçbir şeyi satmayacağını da belirten Ataözü, “Adana’da böyle bir yerin eksikliğini gördüm. Gerekli yatırımları yapıp projeyi KOSGEB’e sunma aşamasına geldik. Projemin kabulü ile alacağım 27 bin lira hibe ile ‘sıfır’ maliyetle işyeri sahibi olacağım.” dedi.

Kobiline Bilgi Merkezi  0850 495 55 66
Bizi Takip Edin; www.twitter.com/KobiLine
Bizi Takip Edin; www.facebook.com/kobi.line.kobidestekmerkezi

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: