Yozgat Kendini Aştı!

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Yozgat İl Koordinatörlüğü 10. Çağrı döneminde 27,5 milyon TL tutarında 20 proje aldı.

TKDK Yozgat İl Koordinatörü Veli Büke, yaptığı yazılı açıklamada, 10. Çağır dönemi proje alımlarının 6 Mayıs itibariyle sona erdiğini belirtti. Büke, “Yozgat İl Koordinatörlüğü olarak toplam 20 proje alınmıştır. Bunlardan 12 proje süt ve et üreten hayvancılık alanında, 8 proje de arıcılık alanında verilmiştir. Gelen projelerin toplam yatırım bedeli yaklaşık 27,5 milyon lira, verilecek hibe bedeli 17,6 milyon liradır. Talep edilen hibe tutarı açısından 42 il içerisinde ilimiz yüzde 13,5’lik hibe oranıyla birinci durumdadır.” dedi.

9. Çağrı döneminde alınan 60 proje ile ilgili incelemelerin sonuçlanma aşamasına geldiğini anlatan Büke, şu bilgileri verdi: “8. Çağrı döneminde 13 proje sözleşme imzalamaya hak kazanmıştır. Bunlardan 5 tanesi ile sözleşme imzalanmıştır. Yakın zamanda diğer projeler ile de sözleşme imzalanacaktır. 13 projenin 5 adeti süt üreten, 1 tanesi et üreten tarımsal işletme, 6 adeti arıcılık ve 1 tanesi ise kırsal turizm ile ilgilidir. Bu güne kadar ilimizde 26 projeye yaklaşık 12 milyon lira hibe ödenmiştir. 10 proje için de ödeme aşamaları devam etmektedir. Kurumumuz önümüzdeki aylarda da proje almak için başvuru çağrısına çıkacaktır.

Kobiline Bilgi Merkezi  0850 495 55 66
Bizi Takip Edin; www.twitter.com/KobiLine
Bizi Takip Edin; www.facebook.com/kobi.line.kobidestekmerkezi

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: