Organik Hayvancılık Yapana Devlet Desteği

Tüm dünyada yükselen değer olan organik hayvancılık için devlet destek vermeye başladı.Sütten manda ve çipuraya, levrekten arıcılığa devlet desteği nasıl alınır, nereye başvurmanız lazım ve gerekli prosedürler nelerdir? Hayvan başına kaç para destek veriliyor, girişimcilere verilen hibe miktarları nelerdir?

Organik hayvancılık destekleri için seçenekler genişledi. Anaç sığır, buzağı, koyun, keçi, manda üreticileri, arı, alabalık, çipura ve levrek yetiştiricileri hibeyle destekleniyor. Hayvan başına 0,35 ile 150 TL arasında destek veriliyor.  Ayrıca organik tarımda da destekler devam ediyor ve bu alanda üretim yapan çiftçi sayımız sürekli artıyor. Devlet ilk kez organik hayvancılık için kesenin ağzını açtı. Artık organik hayvancılık yapanlar da devletin tarım sektörüne yönelik hibe desteklerinden yararlanabilecek.

Anaç sığır ve manda için adet başına 150 TL, Buzağı için 50 TL, anaç koyun ve keçi için 10 TL, arılı kovan başına 5 TL, alabalık ve çipura için kg başına 0,35 TL ve levrek için kg başına 0,45 TL hibe veriliyor.

Detaylı bilgi ve başvuru için uzmanlarımızı arayınız: 0850 495 55 66

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: