KOSGEB Destekleriyle Hayallerine Kavuşuyorlar

KOSGEB, girişimcilere verdiği finansal destekle hayalleri gerçekleştirmeye devam ediyor. Kendi işinin patronu olmak isteyen 100 bayan girişimci daha ülke ekonomisine ve istihdama katkı sağlamaya başladı. Düzenlenen kurslarda sertifikaları verilirken, mahalli yetkililer de istihdam politikasına katkı sağlıyor.

Kahramanmaraş’ta, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığının (KOSGEB) sağladığı finansal kaynakla kendi işinin patronu olan 100 kadın, ekonomiye ve istihdama katkı sağlıyor. KOSGEB İl Müdürlüğünün düzenlediği girişimcilik eğitimine katılan 1800 kişinin 750’sini kadınlar oluşturdu. Eğitimin ardından destek programlarından faydalanan 100 bayan girişimci, kendi işinin patronu oldu. Marangozluktan pizzacıya, çiftçilikten tekstilciye birçok sektörde faaliyet gösteren kadınlar, enerjilerini istihdam için harcıyor.

Girişimcilerin gözdesi olan KOSGEB ve TÜBİTAK ülke çapında sağladıkları Girişimci Destekleriyle milletin gönlünde taht kurdular. TÜBİTAK, üniversite mezunu girişimcilere 100.000 TL Hibe ve 550.000 TL faizsiz kredi sağlarken KOSGEB ise, eğitim düzeyine bakılmaksızın 30.000 TL Hibe ve 75.000 TL faizsiz kredi imkanı sunuyor.

Kobiline Bilgi Merkezi  0850 495 55 66
Bizi Takip Edin; www.twitter.com/KobiLine
Bizi Takip Edin; www.facebook.com/kobi.line.kobidestekmerkezi

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: