115 Proje Destek Almaya Hak Kazandı!

Çukurova Kalkınma Ajansı (ÇKA), 2012 Mali Destek Programları Değerlendirme Sonuçlarını Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik’in katıldığı törenle ilan etti.

Adana İbis Otel’de gerçekleştirilen törende konuşan Çukurova Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Zekeriya Şarbak, mali desteklerin sunulmasında temel alınan unsurlar hakkında katılımcıları bilgilendirerek, 2012 yılı mali destek programları kapsamında hibe almaya hak kazanan projeleri sundu.

2008 yılından beri Çukurova Kalkınma Ajansı 16 program açarak toplam 541 projeye bu seneki projeler ile birlikte 135,4 milyon TL hibe desteği sağladığına dikkat çeken Şarbak, proje sahiplerinin eş finansmanı ile birlikte 282,4 milyon TL’lik kaynağın harekete geçirileceğini ifade etti.

Destek verilecek alanlar ve faaliyetlerle ilgili katılımcıları bilgilendiren Şarbak şu açıklamalar bulundu:
“3 ana başlıkta açılan programlara toplam 343 proje başvurusu yapılmış, bunlardan 115 proje destek almaya hak kazanmıştır. Rekabetçilik ve Yenilik Mali Destek Programı için 86 projeye destek sağlayarak 28,9 milyon TL, İş Koşulları ve Yaşam Kalitesinin İyileştirilmesi Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı için 20 projeye destek sağlanarak 8,2 milyon TL, Kadın İstihdamının Artırılması ve Mesleki Eğitimi Mali Destek Programı için 9 projeye 1,2 milyon TL bütçe tahsis edilmiştir.”

Şarbak, ayrıca sunumu sırasında finansmanı Türkiye Cumhuriyeti hükümeti tarafından sağlanmak koşulu ile KKTC’de şimdiye kadar 6 program açıldığına, bu zamana kadar 25 milyon TL’nin KKTC tarafından kullanılmasında ÇKA’nın teknik destek verdiğine de dikkat çekti.

Adana Valisi ve Çukurova Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Avni Coş da yaptığı konuşmada, sonuçlanan 2012 destek çağrısının Adana ve Mersin illerinin üretim ve istihdam alanında ihtiyaçlarını büyük ölçüde karşılayacağını söyledi.

Ajans olarak bundan sonra amaç doğrultusunda hibe desteklerinin kullanımını en iyi şekilde takip edeceklerini ifade eden Coş, kurum ve kuruluş temsilcileri ile sektör temsilcilerinin katkılarıyla sağlanan desteklerin en iyi amaca ulaşacağını temenni ettiğini kaydetti.

Kültür ve Turizm Bakanı Sayın Ömer Çelik ise, destek verilen programların önemine dikkat çekerek, Kadın İstihdamının Arttırılması ve Mesleki Eğitimi Mali Destek Programının ayrıca bir öneme sahip olduğunu, bu programın yerinde bir program olduğunu söyledi.

Kobiline Bilgi Merkezi  0850 495 55 66
Bizi Takip Edin; www.twitter.com/KobiLine
Bizi Takip Edin; www.facebook.com/kobi.line.kobidestekmerkezi

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: