Ev Hanımıydı Kendi İşinin Patronu Oldu!

Hataylı iki çocuk annesi Feride Mailoğlu, mikro kredi ve KOSGEB’den aldığı kredi sayesinde evinin bir odasını atölyeye çevirerek yaptığı çeyizlik eşyalarla üç kadına daha istihdam alanı oluşturdu.

Mailoğlu (40), yaptığı açıklamada, yaklaşık 25 yıldır babasının kendisine küçük yaşlarda aldığı dikiş makinesiyle çeyizlik ürünler yaptığını söyledi. Eşinin desteğiyle ürünlerini sattığını ifade eden Mailoğlu, en büyük hayali olan işini büyütme ve daha çok kişiye satış yapabilme imkânını maddi imkânsızlıkları nedeniyle bir türlü gerçekleştiremediğini ifade etti.

Arkadaşlarından duyduğu mikro kredi uygulamasıyla hayallerinin kapısının aralandığını belirten Mailoğlu, şöyle konuştu: “El sanatlarına olan merakımı bir iş hayatına dönüştürmek en büyük hayalimdi. Fakat maddi imkânlardan dolayı bunu bir türlü gerçekleştiremiyordum. Evimde yaptığım çeyizlik eşyaları eşimle satarak geçimimizi sağlıyorduk. Bir gün mikro krediden haberim oldu. Araştırdım ve oradan aldığım 3 bin 900 liralık krediyle yeni dikiş makinası ile bir ütü alarak evimin bir bölümünü atölyeye çevirdim. Daha sonra KOSGEB’ten aldığım 27 bin liralık krediyle dikiş makinası ve ekipmanlarını alarak işimi geliştirdim. Yaptığım işler çok beğeniliyordu. Mağazalarla anlaşarak çarşaf, nevresim, pike takımları, dantel, yorgan ve iğne oyası ürünleri yaparak çok güzel gelir elde etmeye başladım. İşlerimin ilgi görmesi beni işime daha da bağlamaya başladı. Şu anda yanımda çalışan üç yardımcım var. Onlara da ekmek parası verebilmenin mutluluğunu yaşıyorum.”

Evdeki Atölyeden Fabrika Hayali

İlk hayalini gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadığını dile getiren Mailoğlu, önümüzdeki yıllarda işlerini geliştirerek evdeki atölye yerine iş yeri açmayı hedeflediğini anlattı.

Yaptığı çeyizlik eşyaları Türkiye’nin dört bir yanına gönderdiğini bildiren Mailoğlu, bu sayede iki çocuğunun geçimini sağladığını, ev bütçesine de büyük katkıda bulunduğunu aktardı.

Daha çok kişiye istihdam sağlamak istediğini vurgulayan Feride Mailoğlu, “Evimin bir odası olan atölye yerine büyük bir fabrikada birçok kişiye istihdam sağlamak istiyorum. Bunun için gece gündüz çalışıyorum. Mikro kredi sayesinde hayallerimi gerçekleştirebilmenin ve istihdam sağlayabilmenin mutluluğunu yaşıyorum. İş yapmak isteyen, ancak maddi imkânsızlıklar nedeniyle bunu başaramayan herkese mikro krediye başvurmasını tavsiye ederim. Çünkü mikro kredi uygulaması benim hayallerimi gerçekleştirdi” diye konuştu.

Mailoğlu’nun atölyesinde çalışanlardan Zeynep Karadeniz de (20) hem ailesine destek olduğunu hem de çeyizini hazırladığını ifade etti.

Kobiline Bilgi Merkezi  0850 495 55 66
Bizi Takip Edin; www.twitter.com/KobiLine
Bizi Takip Edin; www.facebook.com/kobi.line.kobidestekmerkezi

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: