Girişimci Kadınlara Bu Kurs Çok Yarayacak

Adana Kadın Girişimciler Derneği’nin, Yüreğir Belediyesi ve KOSGEB ile ortaklaşa yürüttüğü “Sosyal destek ve girişimcilik akademi” programı Yüreğir Mehmet Akif Kültür Evi’nde devam ediyor. Parlak Şirketler Grubu Finansman Müdürü Esin Parlak’tan tecrübelerini dinleyen kursiyerler, kurs sonunda da 30 bin TL hibe, 1 yıl sonunda 70 bin TL kredi hakkı kazanacaklar.

Adana’nın başarılı iş kadınlarından Esin Parlak’ın konuşmacı olduğu etkinlikte kursiyerlere iş hayatında karşılaşabilecekleri sorunlar ve çözüm önerileri anlatıldı. Programa KAGİD Yönetim Kurulu üyeleri ve Proje Koordinatörü Dürdane Özsen ve Yüreğir Belediyesi proje koordinatörü Naci Kazan katıldı.

Adana Kadın Girişimciler Derneği Başkanı Şebnem Akalın programla ilgili yaptığı açıklamada, Türkiye’de ilk defa gerçekleştirilen bu uygulamada 60 kursiyerlerinin olduğunu ve uygulamalı olarak girişimcilik, dış ticaret ve ön muhasebe derslerinin verildiğinin altını çizerek, kursiyerlerin kurs sonunda 30’ar bin hibe alabileceklerini ve bir yıl sonunda 70’er bin krediyi düşük faizle almaya hak kazanabileceklerini belirtti.

Projeye başarılı rol model konuşmacı olarak davet edilen iş kadını Parlak Şirketler Grubu Finansman Müdürü Esin Parlak ise kursiyerlere farkındalığın öneminden bahsederek, “En iyi üniversiteyi bitirmiş bile olsanız en iyi iş tecrübesinin, yaşanarak öğrenilen tecrübe olduğunu unutmayınız” dedi. Engelli kadınlar için de meslek edindirme kursları açtıklarının altını çizen Esin Parlak, engelli kadınlar için düzenledikleri kursların evden çıkmaları için bir bahane olabileceğini belirtti.

Kursiyerlere yaşadığı olaylardan ve çevresinden kesitler veren Esin Parlak, arkadaşlarının ufak bir sermaye ile başladıkları işlerinde giderek nasıl büyüdüğünü ise şöyle anlattı: “Ticarette önemli olan faktörün ufak ve sağlam adımlarla büyümektir. Ama hepsinden önemlisi Girişimcilik risk ister, bu riski almalısınız. Farkındalık için risk alınması şarttır”.

Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan’ın da destek verdiği proje 1 yıl sürecek.

Kobiline Bilgi Merkezi  0850 495 55 66
Bizi Takip Edin; www.twitter.com/KobiLine
Bizi Takip Edin; www.facebook.com/kobi.line.kobidestekmerkezi

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: