Tarihi Beldeleri Turizme Açmak İçin Çalışmalar Başladı

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK)Nevşehir İl Koordinatörü Murat Asiltürk, Kapadokya’nın merkezinde yer alan Nevşehir’in turistik belde ve köylerinde kırsal turizm açısından büyük bir potansiyeli olduğunu söyleyerek, TKDK olarak kırsal turizme de büyük destek verdiklerini açıkladı.

TKDK Nevşehir İl Koordinatörü Murat Asiltürk, İletişim Uzmanı Volkan Işık, Ödeme Talep Uzmanı Mustafa Özkan ve Proje Kabul Uzmanı Taner Karacan’dan oluşan heyet, Ürgüp ilçesine bağlı tarihi konakları, peribacaları ile süslü büyük vadileri ve kiliseleri ile dünyaca ünlü turistik beldelerden Mustafapaşa’nın Belediye Başkanı Levent Ak, makamında ziyaret etti.

Yapılan ziyarette Koordinatör Murat Asiltürk, kurumun yaptığı faaliyetler ve desteklemeleri hakkında bilgilendirme yaptı ve belde de IPARD programı hakkında yapılacak olan tanıtıma destek vermesi istendi.

Mustafapaşa beldesinin muazzam bir turizm beldesi olduğunu ve destekleri arasında Kırsal Turizm tedbiri kapsamında potansiyelinin çok yüksek olduğunu vurgulayan Asiltürk, “Kırsal turizmi biz kırsal kesimde ekonomik faaliyetlerin çeşitlendirilmesi adına destekliyoruz. Kırsal Turizm tedbirinde 20 bin nüfusun altında kalan alanlarda 25 yatak kapasiteli konaklama tesislerine, halı saha kurulumuna, aquapark, atv safari, at çiftliği, restoran ve pastane gibi işletmelerin yapılmasına ciddi manada desteklemeler mevcuttur. Bunların vatandaşa ve yatırımcıya anlatılması konusunda belediyeden yardım talep ediyoruz.” dedi.

Kobiline Bilgi Merkezi  0850 495 55 66
Bizi Takip Edin; www.twitter.com/KobiLine
Bizi Takip Edin; www.facebook.com/kobi.line.kobidestekmerkezi

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: