KOSGEB’den Asansör Sektörüne Destek

Sektörün 3. kez toplandığını anımsatan TTSO Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu, öncü şirketler ile ortak şirketin kuruluş çalışmalarına başlanmasına karar verildiğini söyledi.

KOSGEB’in işbirliği-güç birliği desteğinden yararlanmak için hareket eden sektörün proje hazırlama çalışmalarına da başlatıldığını vurguladı.

Asansör Kabini İmalatı Yapılacak

Hacısalihoğlu, “Kurulacak olan ortak şirketin KOSGEB desteği ile bölgede güçlü bir asansör markası yaratması hedefleniyor. Ortak şirket asansör kabini imalat yanı sıra sektörün yan sanayisine yönelik imalatları da gerçekleştirecektir.“ dedi.

Trabzon ABİGEM tarafından yapılan ortak şirketin fizibilite çalışmasının sektör üyesi firmalar tarafından da incelendiğini anımsatan Hacısalihoğlu, “Ortak görüş çok fizibil çıkan projenin hayata geçirilmesidir. Bu amaçla Trabzon ABİGEM aracılığı ile kümelenmeye öncülük yapacak ortak şirketin kurulması ve KOSGEB’in işbirliği-güç birliği desteğine başvurunun gerçekleştirilmesi sağlanacaktır.“ şeklinde konuştu.

Hacısalihoğlu, asansör sektöründe kümelenme mantığını yürüttüklerine dikkat çekerek sektörde faaliyette bulunan firmaların kuruluşuna başlanan şirkete ortak olabileceklerini vurguladı.

Kobiline Bilgi Merkezi  0850 495 55 66
Bizi Takip Edin; www.twitter.com/KobiLine
Bizi Takip Edin; www.facebook.com/kobi.line.kobidestekmerkezi

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: