Onaylanan Projeler İçin İmza Töreni

TKDK il koordinatörlüğünde 9. başvuru çağrı döneminde kabul edilen ve onaylanan projeler için düzenlenen imza töreninde konuşan Vali Seyfettin Azizoğlu, Ardahan’da hayvancılık ve arıcılığa yönelik yapılan üç projenin maliyetinin yaklaşık 3 milyon lira olduğunu, bunun yüzde 50’sinin hibe olduğunu kaydetti.

Bunun çok önemli olduğunu ve bu projelere girenleri cesaretlerinden dolayı tebrik ettiğini ifade eden Azizoğlu, “Üç müteşebbisimizi yürekten kutluyorum. Ardahan’ın ilkleri oldular, cesaretleriyle tarihe geçmiş olacaklar. Bu cesaretlerinden dolayı kendilerini tebrik ediyorum” dedi.

Projelerin yüzde 50’sinin hibe olmasının çok iyi bilinmesi gerektiğini vurgulayan Azizoğlu, “Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanımız sayın Mehdi Eker de Ardahan’a geldiğinde ifade etmişti. Yeter ki proje yapılsın. Kaynakta sorun yok. Yüzde 50 bakanlığın hibesi var. Bu projelerle tarıma, hayvancılığa ve arıcılığa çok güzel hizmetler edilecek” diye konuştu.

TKDK Ardahan İl Koordinatörü Levent Demirel de kendilerine yaklaşık 30 projenin daha müracaatı olduğunu ifade ederek, söz konusu projelerin değerlendirileceğini söyledi.

İmza töreninin ardından Vali Azizoğlu, Belediye Başkanı Faruk Köksoy ve Demirel tarafından projeler sahiplerine teslim edildi.

Kobiline Bilgi Merkezi  0850 495 55 66
Bizi Takip Edin; www.twitter.com/KobiLine
Bizi Takip Edin; www.facebook.com/kobi.line.kobidestekmerkezi

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: