Emek Sarf Edilen Projeler Hayat Buluyor!

Tarım ve Kırsal Kalkınma Destekleme Kurumu‘nda (TKDK), Avrupa Birliği’nden (AB) hibe almaya hak kazanan iki proje sahibi ile düzenlenen törenle sözleşme imzalandı.

TKDK Manisa İl Koordinatörlüğü binasında, Tarım ve Kırsal Kalkınma Destekleme Kurumu ‘na proje sunup projeleri uygun görülerek AB‘den hibe almaya hak kazanan iki proje sahibi için sözleşme imza töreni düzenlendi.

Törene AK Parti Manisa Milletvekili Muzaffer Yurttaş, TKDK İl Koordinatörü Ahmet Işık ile hibe almaya hak kazanan proje sahipleri katıldı.

Törende konuşan TKDK İl Koordinatörü Işık, üzerinde emek sarf edilen projelerin hayat bulmasının sevindirici olduğunu belirtti.

Işık, şunları söyledi: “Kabul edilen projeler, ağırlıklı olarak kültür teknik projeleri olup kurum kayıtlarında et üreten tarımsal işletmelere yatırım kapsamında, kanatlı eti üreten tesis kurulumuna yönelik hibe talepleri olarak alındı. Projelerden birisi Köprübaşı ilçesinde Ferhat Bozkaya’ya ait Kanatlı Yetiştiriciliğidir. Toplam 1 milyon 152 bin 545 lira olan proje bedelinin 633 bin 900 lirası AB fonlarından karşılanacak. Kümes hayvancılığına ait Özden Şahin’e ait ikinci projenin yatırım miktarı ise 916 bin 147 liradır. Bunun da 503 bin 881 bin lirası AB fonlarından karşılanacaktır. Her iki projenin de yatırım süresi 35 aydır, hibeler yatırım tamamlandığı zaman verilecektir.”

Kobiline Bilgi Merkezi  0850 495 55 66
Bizi Takip Edin; www.twitter.com/KobiLine
Bizi Takip Edin; www.facebook.com/kobi.line.kobidestekmerkezi

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: