331 Yatırım Teşvik Belgesi Verildi

İstanbul’dan sonra en fazla teşvik belgesi, Bursa için düzenlendi. TR41 Bölgesi’ndeki Bursa, Eskişehir ve Bilecik illerine bir yılda 331 yatırım teşvik belgesi verildi.

Bursa’ya teşvik yağdı. İstanbul’dan sonra en çok teşvik belgesi düzenlenen il olan Bursa’nın, bir yılda verilen 239 belgeyle ülke genelinde istihdam ve yatırım tutarı bakımından üst sıralarda yer aldığı bildirildi. Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansından (BEBKA) yapılan yazılı açıklamada, geçen yıl haziran ayında yürürlüğe giren yeni “Yatırım Teşvik Programı”nın bir yıllık uygulama sonuçlarının açıklandığı belirtildi.

6.2 Milyar Lira Yatırım

Bursa ve Eskişehir’in birinci, Bilecik’in ise üçüncü bölgede yer aldığı sistemde, bu illerde ilk bir yılda öngörülen yatırım tutarının 6 milyar 201 milyon lira olduğu duyurulan açıklamada, şöyle denildi: “Rapora göre, 2012 yılı haziran ayından bu yana geride kalan bir yılda Bursa, Eskişehir ve Bilecik illerinde taşıt araçlarından dokuma ve giyime, enerjiden cama kadar çok çeşitli sektörlerde 331 adet yeni yatırım teşvik belgesi alındı. Bu 1 yıl içinde öngörülen yatırımların 12 bin 941 kişilik yüksek düzeyde bir istihdam sağlaması bekleniyor.”

Eskişehir’e Enerji Atağı

Son bir yılda Bursa’da 3 milyar 101 milyon liralık teşvik belgeli yatırımla 7 bin 689 istihdamın öngörüldüğü ifade edilen açıklamada, Eskişehir’de ise belge sayısı Bursa’ya göre daha az olmasına rağmen büyük çaplı enerji ve madencilik yatırımlarından dolayı 2 milyar 183 milyon lira gibi ciddi bir yatırım tutarının gözlendiği vurgulandı.

Kobiline Bilgi Merkezi  0850 495 55 66
Bizi Takip Edin; www.twitter.com/KobiLine
Bizi Takip Edin; www.facebook.com/kobi.line.kobidestekmerkezi

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: