KOSGEB’den Nitelikli Eleman Desteği

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) personel alan işletmelerin Genel Destek Programı’ndaki Nitelikli Eleman İstihdam Desteği kapsamında destekleneceği bildirildi.

KOSGEB Sinop Hizmet Merkezi Müdürü Gürsel Kızılarslan yaptığı açıklama “İşletmelerin yeni istihdam edeceği 4 yıllık üniversite veya fakülte mezunu personelin net maaşının %60’ı işletmeye 36 ay boyunca üst limit dahilinde hibe olarak ödeneceğini söyledi.

Sinop’ta, Girişimcilik Programı kapsamında 42 eleman, Genel Destek Programı kapsamında ise 20 üniversite mezunu nitelikli eleman yeni istihdamı olmak üzere, toplamda 62 kişiye maaş desteği verildiğini söyleyen Müdür Kızılarslan, “Bu sayı Sinop için maalesef çok az. Özellikle üretim ve turizm alanlarında faaliyet gösteren firmalar KOSGEB Genel Destek Programını, daha aktif kullanmalıdır” dedi.

İşletmelerin desteğin üst limiti dahilinde birden fazla nitelikli eleman çalıştırabileceklerini belirten Kızılarslan “Program süresince (3 yıl) bir işletme için desteğin üst limiti 20 bin TL’dir, 3 yılın sonunda tekrardan yeni bir limit açılacaktır. Genel Destek programının oranı %60 ve firmalarımız yeni işe aldığı nitelikli eleman başına lisans mezunu için 1500 lira, yüksek lisans mezunu için 2000 lira, doktora mezunu için ise 2500 TL’ye kadar destek alabilir. Destekten yararlanmak isteyen işletme personeli istihdam etmeden önce veya istihdam ettikten hemen sonra 1 ayı geçmeden KOSGEB’e başvurması gerekiyor” diye konuştu.

Kobiline Bilgi Merkezi  0850 495 55 66
Bizi Takip Edin; www.twitter.com/KobiLine
Bizi Takip Edin; www.facebook.com/kobi.line.kobidestekmerkezi

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: