Girişimci Gençler İçin KOSGEB İle Protokol İmzalandı

Hakkâri Üniversitesi ile KOSGEB arasında uygulamalı girişimcilik eğitimi için işbirliği protokolü imzalandı.

Hakkâri Üniversitesi tarafından yürütülen ve Devlet Kalkınma Bakanlığı SODES kapsamında desteklenen, ‘Altın Bilezik Mesleki Akademi’ projesi kapsamında eğitim gören kursiyerler için KOSGEB ile uygulamalı girişimcilik eğitimiprotokolü gerçekleştirildi. Van KOSGEB Hizmet Merkez Müdürlüğü ile yapılan protokolü Hakkâri Üniversitesi adına Prof. Dr. Ebubekir Ceylan, KOSGEB adına ise KOSGEB Van Hizmet Merkez Müdürü Bilal Emre Yörük imzaladı.

İmzalanan bu protokol kapsamında eğitim süresince mesleki eğitimlerini tamamlayan girişimci kursiyerlere KOSGEB’e iş kurma noktasında hibe desteğinden yararlanmalarını sağlamak, iş planı hazırlama ve başvuru aşamaları gibi konularda verilecek. Uygulamalı girişimcilik eğitimine katılacak kursiyerler katılım belgesi alacak. Kursiyerler bu belge ile Türkiye’deki bütün KOSGEB hizmet merkezlerine başvuru yapabilecek ve mali destek isteyebilecek.

Protokolü imzalayan Hakkâri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ebubekir Ceylan, “Üniversite olarak asıl amacımız bu proje ile Hakkâri ilimizde yeni girişimciler yetiştirmek, istihdamı artırarak işsizliği azaltmaktır. Proje ile girişimci gençlerimize iş eğitimleri veriliyor, yaptığımız bu protokol ile gençlerimiz kendi işlerini kurabilmek için ilk adımı atmış olacaklar. Protokolün şimdiden gençlerimiz için hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Kobiline Bilgi Merkezi  0850 495 55 66
Bizi Takip Edin; www.twitter.com/KobiLine
Bizi Takip Edin; www.facebook.com/kobi.line.kobidestekmerkezi

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: