KOSGEB Desteğiyle Açtığı Kafe Büyük Beğeni Topladı

Evinde yaptığı yemekleri çok beğenilen evli bir çocuk annesi Seda Poslu (34) , KOSGEB’den aldığı hibe desteğiyle, lezzetli yemeklerini yapıp satabileceği Kekik Kafe’yi açtı. Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi karşısındaki işyerinde hünerli elleriyle günlük ev yemekleri yapan girişimci kadının kafesi, öğle yemeklerinde en çok tercih edilen yer oldu.

Evinde yaptığı yemekleri akrabalar ve arkadaşları tarafından çok beğenilen ve bu hünerini kullanabileceği bir iş yeri açması yönünde tavsiyeler alan Seda Poslu, KOSGEB’in girişimci kadınlara verdiği hibe desteğiyle kendi işyerini açtı.  Evli ve bir çocuk annesi girişimci kadın, kendisine bu yönde gelen tavsiyeler üzerine, büyük bir cesaretle KOSGEB’in sunduğu imkânları araştırdı. Süleyman Demirel Üniversitesi satış-pazarlama bölümü mezun olan, ancak bu alanda bulduğu işlerden memnun kalmayan 34 yaşındaki Seda Poslu, KOSGEB’in girişimcilik kursuna gidip projesini sundu ve 30 bin TL hibe almaya hak kazandı.

Kısa Sürede Büyük Beğeni Kazandı

Daha sonra Manisa Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nin karşısında uygun bir dükkân bulan girişimci kadın, KOSGEB’den aldığı hibeyle, kendi zevkine göre dekore ettiği Kekik Kafe’yi açtı. Poslu, burada büyük bir özenle hazırladığı birbirinden lezzeti ve doğal ev yemeklerini Manisalıların beğenisine sundu. Marifetli kadının yaptığı zeytinyağlı yemekler, börekler, kurabiyeler, kısır, sarma gibi yemekler, kısa sürede hastanede çalışan doktorların, hemşirelerin, hasta yakınlarının ve ilaç mümessillerinin beğenisini kazandı.

Her gün farklı bir menü hazırlayan, yemekleri uygun fiyatlarla ve estetik sunumuyla servis eden Poslu, ev yapımı meyve suları hazırlayıp, müşterilere lezzetli alternatifler sunmaya başladı.

Artan Yemekleri Ailesine Sunuyor

Sabah kahvaltısı ve öğle yemeği olarak hizmet veren Kekik Kafe’nin hünerli sahibesi Seda Poslu, yakınlarının teşviki, ailesinin ve eşinin desteğiyle açtığı işyerinde yemeklerini yiyen müşterilerden aldığı olumlu tepkilerin kendisini mutlu ettiğini söyledi. Kafesinde satışa sunduğu yemekleri, evde nasıl yapıyorsa, aynı şekilde yaptığını, kalan yemekleri de akşam evde ailesiyle birlikte yediklerini belirten Poslu; “Evde 7 yaşındaki kızım ve eşim için yaptığım yemeklerde kullandığım ürünlerin aynısını burada yaptığım yemeklerde de kullanıyorum. Çoğu zaman yemek kalmıyor ama kaldığı zamanlarda buradaki yemekleri gönül rahatlığıyla eşim ve kızımla birlikte yiyoruz” dedi.

Ailesine de Zaman Kalıyor

Girişimci Poslu, özellikle hastanelerde ilaç tanıtımına gelen ilaç mümessillerinin yemekleri çok beğendiğini belirterek; “Müşterilerimiz, hastanede çalışan doktorlar, hemşireler, ilaç mümessilleri ve hasta yakınlarından oluşuyor. İlaç mümessilleri,  gerçek  ev yemekleri yediklerini  söylüyorlar” diye konuştu. Poslu, günlük yaptığı yemeklerin tükenmesiyle, iş yerini saat 17.00 civarında kapattığını, böylece ailesine de yeterli zamanı ayırdığını kaydetti.

Kobiline Bilgi Merkezi  0850 495 55 66
Bizi Takip Edin; www.twitter.com/KobiLine
Bizi Takip Edin; www.facebook.com/kobi.line.kobidestekmerkezi

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: