İŞKUR’dan 4.2 Milyon TL Destek

Türkiye İş Kurumu Genel Müdürü Nusret Yazıcı, engelli bireylerin mesleki eğitimi ve rehabilitasyonu için 4.2 milyon TL destek sağlandığını belirterek, komisyon tarafından tahsis edilen kaynakla bin 600 engellinin mesleki eğitim alacağının istihdam edileceğini vurguladı.

Türkiye İş Kurumu Genel Müdürü Nusret Yazıcı, engelli bireylerin mesleki eğitimi ve rehabilitasyonu için 4.2 milyon TL destek sağlandığını belirterek, komisyon tarafından tahsis edilen kaynakla bin 600 engellinin mesleki eğitim alacağının istihdam edileceğini vurguladı.  Türkiye İş Kurumu(İŞKUR) Genel Müdürü Nusret Yazıcı, engelli bireylerin mesleki eğitimi ve rehabilitasyonu için 4.2 milyon TL destek sağlandığını belirterek, komisyon tarafından tahsis edilen kaynakla bin 600 engellinin mesleki eğitim alacağının istihdam edileceğini vurguladı.

İŞKUR tarafından yapılan açıklamada, engelli bireyleri toplumsal hayata kazandırmak ve istihdam edilmesine katkı sağlamak amacıyla sivil toplum kuruluşlarının sundukları projelerden kabul edilenlere destek verileceği belirtildi.

Açıklamada uygun şartları taşıyan 92 projeyi destekleme kararı alınarak, engellilerin mesleki eğitimi ve rehabilitasyonu ile istihdamları için 4.2 milyon TL kaynak tahsis edileceği kaydedildi.

Mesleksizliğin Çözümü Noktasında Önemli Çalışmalar Yapılacak

Konuyla ilgili açıklama yapan İŞKUR Genel Müdürü Nusret Yazıcı, en önemli sorunlardan biri olan mesleksizliğin çözümü noktasında önemli çalışmalar yapılacağını belirterek açıklamada, “İŞKUR’un başkanlığında ilgili kamu kurumları ve sosyal tarafların bir araya gelmesiyle oluşan Özürlü ve Eski Hükümlü Çalıştırmayanlardan Kesilen Ceza Paralarını Kullanmaya Yetkili Komisyon, kendisine sunulan projeleri değerlendirerek 92 tanesine 4.2 milyon TL kaynak tahsis etti. Bu kaynakla engelli bireylerin işgücü piyasasında karşılaştıkları en önemli sorunlardan biri olan mesleksizliğin çözümü noktasında önemli çalışmalar yapılacak” ifadelerine yer verdi.

30 Bin Engelliye Mesleki Eğitim

Yazıcı, komisyon tarafından tahsis edilen kaynakla bin 600 engellinin mesleki eğitim alacağını ve daha sonrada uygun olanların istihdam edileceğine dikkat çekerek, eğitim süresince kursiyerlerin günlük 20 TL zaruri giderlerinin yanı sıra sigorta primlerinin de İŞKUR tarafından karşılanacağını vurguladı. Eğitimin ardından başarılı olan kursiyerlere sertifika verileceğini ifade eden Yazıcı şunları kaydetti: “Biz bu tür projeleri 2004 yılından bu yana destekliyoruz. 9 yıllık sürede sivil toplum kuruluşlarından Komisyona sunulan projelere yaklaşık 120 milyon TL kaynak tahsis edildi. 30 bin engelli birey mesleki eğitim aldı. Söz konusu projelerin nitelik itibari ile geliştirilmesi için başta mevzuat çalışması olmak üzere çalışmalarımız artarak devam edecek. Komisyonda bizimle birlikte özverili şekilde çalışan tüm taraflara katkılarından dolayı teşekkür ediyorum.”

Kobiline Bilgi Merkezi  0850 495 55 66
Bizi Takip Edin; www.twitter.com/KobiLine
Bizi Takip Edin; www.facebook.com/kobi.line.kobidestekmerkezi

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: