Çalışmalar Meyvelerini Vermeye Başladı

Halkapınar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce kurulan proje koordinasyon ekibinin hazırladığı projelerin Mevlana Kalkınma Ajansı ile Ulusal Ajans’ınca onaylandığı ve ilçeye 435 bin liralık hibe girişinin sağlanacağı bildirildi.

Halkapınar İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Sekman, gazetecilere yaptığı açıklamada, geçen yıl Kaymakam Mehmet Kocabey’in talimat ve destekleriyle kurulan proje koordinasyon ekibinin çalışmalarının meyvelerini vermeye başladığını belirtti.

Mevlana Kalkınma Ajansı 2, Ulusal Ajans da 1 projelerini onayladığını ifade eden Sekman, “Bu üç projeyle ilçeye 435 bin liralık hibe girişi sağlanacak” dedi.

Ulusal Ajansa sunulan 3 projeden Halkapınar Yatılı Bölge Ortaokulunun kültürel ziyaret projesinin hibe almaya hak kazandığını belirten Sekman, şunları kaydetti: “Bu kapsamda proje ortakları olan Romanya, Polonya ve İspanya’ya kültürel ziyaretler düzenlenecektir. Aynı şekilde proje kapsamında ilgili ülkelerden gelen öğrenci ve öğretmenleri ilçemizde misafir edeceğiz. Bu proje iki yıl sürecek. Mevlana Kalkınma Ajansı tarafından ‘Kitapla Buluşma Vakti’ projesi ve Turizm Alt Yapısı Geliştirme adına Kaymakamlığımızla ortaklaşa sunulan ‘İvriz Çevre Düzenleme’ projeleri hibe almaya hak kazandı. İlçe Milli eğitim Müdürlüğü olarak bu başta desteklerinden dolayı sayın Kaymakamımız Mehmet Kocabey’e, emeği geçen tüm idareci, öğretmen ve personelimize de ayrıca teşekkür ediyorum.”

Kobiline Bilgi Merkezi  0850 495 55 66
Bizi Takip Edin; www.twitter.com/KobiLine
Bizi Takip Edin; www.facebook.com/kobi.line.kobidestekmerkezi

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: