63 Projeye 39 Milyon Hibe Desteği

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) İl Koordinatörü Veli Büke, ilde bugüne kadar hazırlanan projelerden 63 tanesinin kabul edildiğini belirterek, kabul edilen projelerden 11’inin tamamlandığını ve 11 milyon 700 bin TL ödeme yapıldığını, diğer 44 projenin ise devam ettiğini söyledi.

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK), 11. proje çağrı ilanına çıktı. İl Koordinatörü Veli Büke, yaptığı yazılı açıklamada, Ağustos 2013 itibariyle proje çağrı ilanına çıktıklarını belirtti. Büke, “Başvurular 30 Eylül 2013 tarihinden itibaren, ilde bulunan TKDK İl Koordinatörlüklerinde kabul edilmeye başlayacak. Başvurular ise 31 Ekim 2013 tarihinde saat 21.00’da sona erecek.” dedi.

11. proje çağrı döneminin bugüne kadar çıkılan en yüksek bütçeli çağrı dönemi olduğunu kaydeden Büke, “Vatandaşlarımızdan bu çağrı döneminde proje hazırlamalarını istiyoruz. Tarımsal işletmelerin yeniden yapılandırılması ve topluluk standartlarına ulaştırılmasına yönelik yatırımlar. Tarım ve balıkçılık ürünlerinin işlenmesi ve pazarlanmasının yeniden yapılandırılması ve topluluk standartlarına ulaştırılmasına yönelik yatırımlar. Kırsal ekonomik faaliyetlerin çeşitlendirilmesi ve geliştirilmesi yatırımları desteklenmektedir. Destekler yüzde 50 ile 65 arasındadır. Proje hazırlamak isteyen vatandaşlarımızın TKDK Yozgat İl Koordinatörlüğüne gelerek gerekli bilgileri alabileceklerdir ve kurum personelimiz tarafından bilgilendirileceklerdir.” diye konuştu.

İlde bugüne kadar 63 proje hazırlandığını söyleyen Büke, “Bu projelerden 19’u tamamlanmış ve 11 milyon 700 bin TL ödemesi yapılmıştır. Diğer 44 projemiz ise devam etmektedir. 63 projemize 39 milyon TL hibe sağlanmaktadır. Bu sebeple vatandaşlarımızdan ilimizin kalkınmasına katkı sağlayacak projeleri hazırlayarak verilen desteklemelerden yararlanmasını istiyoruz ve projelerini bekliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Kobiline Bilgi Merkezi  0850 495 55 66
Bizi Takip Edin; www.twitter.com/KobiLine
Bizi Takip Edin; www.facebook.com/kobi.line.kobidestekmerkezi

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: