TÜBİTAK’tan KOBİ’lere Büyük Destek Geldi!

Türkiye ya da yurtdışında faaliyet gösteren Fon Yöneticileri ve Aday Fon Yöneticilerinin başvurabileceği program kapsamında, Girişim Sermayesi fonlarına toplam fon büyüklüğünün yüzde 20’sine varan oranda hibe desteği verilecek.

Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmelerin (KOBİ) erken aşamadaki finansman ihtiyaçları Türkiye Bilimsel Araştırmalar ve Teknoloji Kurumu (TÜBİTAK) tarafından girişim sermayesi fonlarına sağlanacak destekle karşılanacak.

TÜBİTAK’tan yapılan yazılı açıklamaya göre, “TÜBİTAK 1514 Girişim Sermayesi Destekleme Programı”, yarın Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün tarafından İstanbul’da tanıtılacak.

Programla, KOBİ’lerin erken aşamadaki finansman ihtiyaçları TÜBİTAK tarafından girişim sermayesi fonlarına sağlanacak destekle karşılanacak. Türkiye ya da yurtdışında faaliyet gösteren Fon Yöneticileri ve Aday Fon Yöneticilerinin başvurabileceği program kapsamında, Girişim Sermayesi fonlarına toplam fon büyüklüğünün yüzde 20’sine varan oranda hibe desteği verilecek.

Böylelikle, Türkiye’deki teknoloji ve yenilik odaklı KOBİ‘lere sermaye sağlayacak yeni fonların oluşturulması ve Fon Yöneticilerinin teşvik edilerek girişim sermayesi ekosistemin geliştirilmesi hedefleniyor.

Kobiline Bilgi Merkezi  0850 495 55 66
Bizi Takip Edin; www.twitter.com/KobiLine
Bizi Takip Edin; www.facebook.com/kobi.line.kobidestekmerkezi

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: