10. Çağrıda Toplam 17 Proje Kabul Edildi

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Çankırı İl Koordinatörü İsmail Sönmez, 9. ve 10. çağrılarda toplam 17 projenin kabul edildiğini ve projelere destek oranının toplam 11 milyon 343 bin lira olduğunu açıkladı.

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Çankırı İl Koordinatörlüğü’nde bir basın toplantısı düzenleyen İl Koordinatörü İsmail Sönmez, kurum çalışmaları ve projelerle ilgili bilgiler verdi.

Sönmez, 9. ve 10. çağrılarda Çankırı’dan toplam 38 proje başvurusunda bulunulduğunu ve projelerden 17 tanesinin kabul edildiğini belirterek, “Projelerin toplam maliyeti 19 milyon 263 bin liradır. Bu projelere verilen destek oranı ise yaklaşık 11 milyon 343 bin TL’dir. Kabul edilen projelerin 10 tanesinin inşaat çalışmaları başlamış olup, verilen destekler Çankırı’ya önemli derecede katkılar sağlayacaktır. Bu bizi gerçekten mutlu etmektedir.” diye konuştu.

Türkiye’nin 42 ilinde TKDK temsilciliği bulunduğunu ifade eden Sönmez, Çankırı TKDK’nın projelere verdiği destek oranıyla Türkiye’nin en çok destek veren ilk 3 TKDK koordinatörlüğü arasında yer alacağını söyledi.

Proje başvurunda bulunan yatırımcıların en büyük endişelerinin ön finansman problemi olduğunu vurgulayan Sönmez, Ziraat Bankası’nın uyguladığı kredi sistemiyle problemin ortadan kalktığını belirtti.

Sönmez, “Çankırı’da böyle bir ihtiyaç vardı ve bizler de bu yatırımlara vesile olduk. İhtiyaçları gidermeye yönelik çalışmalarımızla 17 projeye destek sağladık. Bu anlamda bize destek olan Valimiz Vahdettin Özcan’a ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Vali Bey bizi gerçekten hiç durdurmuyor. Çalışmalarımız için büyük gayret gösteriyor. Diğer illerdeki valililer TKDK’nın yerini bilmezken, Vali Bey bize neredeyse her gün “Bugün nereye gittiniz” diye soruyor. Böyle olunca başarı kendiliğinden geliyor. Bu yatırımlarda Valimizin büyük desteği var. Biz AB parasını nasıl kullandırabiliriz hesabını yapıyoruz” ifadelerini kullandı.

Sönmez, 11. proje çağrısına çıktıklarını ve şu ana kadar 40 yatırımcının kendileriyle görüşme yaptığını sözlerine ekledi.

Kobiline Bilgi Merkezi  0850 495 55 66
Bizi Takip Edin; www.twitter.com/KobiLine
Bizi Takip Edin; www.facebook.com/kobi.line.kobidestekmerkezi

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: