Girişimcilere Sıfır Faizli Kredi İmkanı

Nazilli Ticaret Odası Başkanı Nuri Arslan, kendi işini kurmak isteyenlere girişimcilere 30 Bin TL’ye kadar hibe ve 70 Bin TL’ye kadar ‘0 faizli’ kredi imkanı sunduklarını açıkladı.

KOSGEB girişimcilik desteğinin özellikle girişimci adaylarının kendi işlerini kurma noktasında ihtiyaç duydukları maddi finansmanı sağlamak amacıyla 2010 yılı Haziran ayında yürürlüğe giren ve Nazilli’de 2010 yılından bu yana düzenli olarak gerçekleştirilen Girişimcilik Eğitimlerinin 2013 yılı Nazilli programı belli olurken, Aydın Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü’nde düzenlen protokole Nazilli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Arslan katıldı.

Çalışma ve İş Kurumu Nazilli İlçe Müdürlüğü ile Nazilli Ticaret Odası’nın ortaklaşa düzenleyeceği 2013 yılı Eğitim Programı hakkında bilgi veren Nazilli Ticaret Odası Başkanı Nuri Arslan; “18 Eylül Çarşamba gününden itibaren 25’er kişilik 5 ayrı eğitim kursu şeklinde başlayacak olup; her eğitim için tek bir mülakat günü belirlenmiştir. Toplamda 125 girişimci adayı eğitim almış olacaktır. Mülakat, 10 Eylül salı günü saat 10.00’da Nazilli Ticaret Odası Hizmet Binası’nda yapılacaktır. Mülakatta, eğitime katılacak girişimci adayları tespit edilecektir. Eğitime katılmaya hak kazanan adaylara eğitim saatleri, eğitim yeri ve günleri ayrıca bildirilecektir. Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri, ücretsiz olup 70’er saatlik programlar halinde verilmektedir, her bir kurs 9’ar gün sürmekte ve girişimci adayının derslere devam zorunluluğu bulunmaktadır. Adaylar kurs sonunda sertifikalarını aldıktan işletmelerini açıp, iş planlarıyla birlikte KOSGEB Müdürlüklerine destek talebinde bulunmak üzere başvurabilmektedirler” dedi.

Girişimcilerde Aranan Şartlar

Girişimci adaylarında aranan şartları da açıklayan Arslan; “Girişimci adaylarımız Çalışma ve İş Kurumu’na kayıtlı olmak ve 18 yaşını tamamlamış olmak zorundadır. Ayrıca girişimcilerimiz kurmayı düşündüğü işiyle ilgili oda kaydı, vergi kaydı gibi resmi açılışları yapmamış olması gerekmektedir. Ama halihazırda başka bir işletmesi olanlar, şirket ortağı olanlar ve SGK’lı olarak işyerlerinde çalışmakta olanlar da kurslara katılabilmektedir” şeklinde konuştu.

Kobiline Bilgi Merkezi  0850 495 55 66
Bizi Takip Edin; www.twitter.com/KobiLine
Bizi Takip Edin; www.facebook.com/kobi.line.kobidestekmerkezi

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: