Yılın Sosyal Girişimcisi Ödülünü Türk Markası Aldı

B-fit kurucusu Bedriye Hülya, her yıl dünyanın çeşitli bölgelerinde fark yaratan sosyal girişimcileri seçen, Dünya Ekonomik Forumu’nun da paydaşları arasında olduğu Schwab Vakfı tarafından, “2013 Yılının Sosyal Girişimcisi” seçildi. Ülkemizde daha önce sadece üç isme verilen bu önemli ödülü Bedriye Hülya; Çin’ in Dalian şehrinde düzenlenen törenle Schwab Vakfı  Eş Kurucusu ve Başkanı Hilde Schwab’ın elinden aldı.

Kadın girişimcileri desteklemek, kadın istihdamını artırmak, her yaştan ve gelir grubundan kadına spor yapma fırsatı sunmak üzere kurulan, yüzde yüz Türk markası b-fit; kuruluşundan bu yana geçen 7 yılda 48 ilde, 221 franchise ve 190 binden fazla üyeye ulaştı.B-fit ile 250’den fazla kadın kendi işinin sahibi olurken, 500 kadın istihdam edildi.

Yılın Sosyal Girişimcisi ödülüyle ilgili olarak Bedriye Hülya; “B-fit’i yıllar önce kurarken, sloganımızı “Kadınların Spor ve Yaşam Merkezi” olarak belirledik. Yaşam çok güçlü bir kelime, içinde hayatın kendisini barındırıyor. Ülkemizde toplumsal cinsiyet eşitliğinin yaygınlaşması, kadınların eğitimi, güçlendirilmesi en büyük hedeflerimiz arasında. Dar gelirli, eğitimi ya da herhangi bir mesleği olmayan kadınlara spor yapmalarının yanı sıra, iş ve istihdam olanağı da sağlıyoruz. b-fit ile kendi işlerinin sahibi olmaları için imkan tanıyoruz. Böylece sosyal ve ekonomik olarak güçlenip önce mahallelerinde, sonra şehirlerinde, sonra da tüm Türkiye’de fark imkânına sahip oluyorlar. 190 bin’ den fazla kadın üyemiz ile geleceğe güvenle bakıyoruz” dedi.

Kobiline Bilgi Merkezi  0850 495 55 66
Bizi Takip Edin; www.twitter.com/KobiLine
Bizi Takip Edin; www.facebook.com/kobi.line.kobidestekmerkezi

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: