Üreticilere Toplam Üç Milyon TL Hibe

Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Projesi(KKYDP) kapsamında İstanbul’daki üreticilere toplam üç milyon TL tutarında hibe ödemesi yapıldı.

Uygulama, Türkiye’nin 81 ilde olduğu gibi, ilimizde de 2006 yılından beri uygulanıyor. İlk yılında “Ekonomik Yatırımlar Programı” olarak başlayan proje, 2007 yılından itibaren “Ekonomik Yatırımlar” ve “Makine Ekipman Desteği” olarak iki ana başlık altında yürütüldü. 2012 yılında ise, sulama ile ilgili destekler “Bireysel Sulama Makine Ekipmanı” adı altında programa dâhil oldu.

İstanbul’da projenin başladığı tarih olan 2006 yılından bu yana; Ekonomik Yatırımlar alanındaki iki projeye toplam 504.261,35 TL hibe desteği ödenendi. İlki Et İşleme Tesisi, diğeri ise Çatalca ilçesi Kızılcaali Köyü Toplu Basınçlı Sulama Projesiydi. Söz konusu projeyle, sulama alt yapısı yenileyerek 870 dekar arazinin sulanmasına imkân sağlandı.

Makine Ekipman Yatırımlarının Desteklenmesi Programı kapsamında ise, İl Müdürlüğümüze 7 yılda toplam bin 138 başvuru yapıldı. İlimize ayrılan bütçe kapsamında,  404 adet makine alımı için toplam 2.572.668,80 TL hibe desteği ödemesi gerçekleştirildi. 2013 yılında açılan 9. Etap Makine Ekipman Desteği Programı kapsamında,  54 üretici ile hibe sözleşmeleri imzalanmış olup, satın alma ve ödeme işlemleri devam ediyor. 2013 yılı makine ekipman hibe desteği toplamı olan yaklaşık 500 bin TL ile birlikte, projenin başlangıcından bu güne ödenen hibe destek miktarı 3.072.668,00 TL ye ulaşmış bulunuyor.

Kobiline Bilgi Merkezi  0850 495 55 66
Bizi Takip Edin; www.twitter.com/KobiLine
Bizi Takip Edin; www.facebook.com/kobi.line.kobidestekmerkezi

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: