Sabırsızlıkla Beklenen Makine ve Ekipmanlar Sahiplerini Buldu

ÇATAK (Çevresel Amaçlı Tarımsal Arazilerin Korunması) Projesi ve Kırsal kalkınma Yatırımları dâhilinde yer alan hibe programında, Konya Sarayönü’lü çiftçilerin sabırsızlıkla beklediği makine ve ekipmanlar çiftçilerle buluşmaya başladı.

Kırsal Kalkınma Yatırım Programı kapsamında %50 hibe desteğinden yararlanmaya hak kazanan çiftçiler, desteklerden faydalanabilmek için 3-6 Eylül tarihleri arasında Sarayönü Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nde hibe sözleşmesi imzaladı. İmzalanan sözleşmelerin ardından değerinin yarısı devlet tarafından karşılanacak makine ve ekipmanlar sahipleri ile buluşmaya başladı. Sözleşme imzalayan 62 çiftçiden 23’ü diskli tırmık, 10’ü mibzer, 4’ü sap toplamalı saman makinesi, 4’ü el traktörü (çapa makinası), 3’ü pülverizatör (ilaçlama makinası), 1’i sıra arası çapa makinesi, 3’ü süt sağım ünitesi ve soğutma tankı, 1’i silaj makinesi, 7’si toprak frezesi, 1’i anıza doğrudan ekim makinesi, 5’i ise yem hazırlama makinesi alacak.

ÇATAK (Çevresel Amaçlı Tarımsal Arazilerin Korunması) Projesi dâhilinde %70 hibe desteğinden yararlanmaya hak kazanan çiftçiler ise desteklemeden faydalanabilmek için sözleşmelerini 2-4 Eylül tarihleri arasında Konya İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nde imzaladı. Sözleşmelerin imzalanmasının ardından, projeye dahil merkez, kasaba ve köylerdeki müracaatlar sonucunda ilçemiz çiftçileri, 15 adet taş toplama makinesi, 12 adet anıza direk ekim mibzeri ve 13 adette gübre dağıtma makinesi alacak.

Kobiline Bilgi Merkezi  0850 495 55 66
Bizi Takip Edin; www.twitter.com/KobiLine
Bizi Takip Edin; www.facebook.com/kobi.line.kobidestekmerkezi

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: