Destekler Çiftçinin Yüzünü Güldürdü!

Düzce İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından bu yıl çiftçilere yüzde 50 hibe destekli 708 makine ve ekipmanı dağıtıldı. Düzce’de 2007 yılından bu yana kadar toplam 5 milyon 500 bin lira tutarında 3 bin 487 makine ve ekipman dağıtımı yapıldı.

Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından başlatılan makine ve ekipmanları hibe destek programı Düzce’de de tüm hızı ile yürüyor. Bu kapsamda bu yıl Düzceli çiftçilere toplam 1 milyon 27 bin lira değerinde 708 adet makine ve ekipmanı dağıtıldı. Makine ve ekipmanlarının dağıtımı için düzenlenen törene Düzce Valisi Ali İhsan Su, Düzce Belediye Başkanı İsmail Bayram, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Harun Kabaoğlu, davetliler ve çiftçiler katıldı.

Programda açılış konuşmasını yapan Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Harun Kabaoğlu, “Kırsal kalkınma yatırımlarının desteklenmesi programı kapsamında bu yıl çiftçilerimize yüzde 50 hibe destekli 708 adet makine ve ekipman dağıtacağız. Dağıtacağımız bu makine ve ekipmanlar için ödeyeceğimiz hibe tutarı 1 milyon 27 bin liradır. Programın başladığı 2007 yılından bugüne kadar 3 bin 487 adet makine ve ekipmanı dağıttık. Bu makine ve ekipmanlara toplam 5 milyon 500 bin lira hibe verdik” dedi.

Düzce Valisi Ali İhsan Su ise çiftçilerin desteklenmesi gerektiğini ifade ederek, “Dünyanın en çok ihtiyaç duyduğu nesne gıdadır. İyi beslenme çok önemlidir. Dünya’da açlıktan ölümleri duyduğumuzda tarım alanının ne kadar önemli olduğunu görüyoruz. Bu kadar önemli bir alanın desteklenmesi şart, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı bu anlamda çiftçilerimizi desteklemeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Konuşmanın ardından Tarım ve hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından başvuru yapan çiftçilere makine ve ekipmanları dağıtıldı.

Kobiline Bilgi Merkezi  0850 495 55 66
Bizi Takip Edin; www.twitter.com/KobiLine
Bizi Takip Edin; www.facebook.com/kobi.line.kobidestekmerkezi

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: