Yatırımcıya Büyük Destek

Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünce, Afyonkarahisar üreticilerine 2 Milyon 828 Bin TL hibe desteği verildi.

2007 yılından bu yana Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklemesi Programı makine ekipman alımlarının desteklenmesi projesi kapsamında Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünce, Afyonkarahisar üreticilerine 2 Milyon 828 Bin TL hibe desteği verildi. Bu projeden faydalanacak 315 yatırımcıya makineleri Vali Balkanlıoğlu ve protokol üyeleri tarafından verildi.

Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirilen makine teslim törenine Vali İrfan Balkanlıoğlu, İl Emniyet Müdürü Mustafa Uçkan, İl Müdürleri, Gıda Tarım ve Hayvancılık kurum çalışanları ve hibe desteği alacak vatandaşlar katıldı.

Törenin açılış konuşmasını yapan Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Hüseyin Arap, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca yapılan hibe desteği konusunda bilgiler vermesinin ardından, Afyonkarahisar’da uygulanan söz konusu proje kapsamında, hibe desteği verilen makineler ve rakamsal değerleri hakkında bilgiler verdi.

Arap; ”Tarımsal faaliyetler için geliştirilen yeni teknolojilerin üreticiler tarafından kullanımını yaygınlaştırarak, daha kaliteli ve pazar isteklerine uygun üretim yapılmasını sağlamak, zor şartlarda ve bedenen çalışan üreticilerimizin işlerini kolaylaştırarak üretim maliyetlerine katkı vererek uluslararası düzeyde rekabet edilebilirliği sağlamak amacıyla, Bakanlığımızca bu proje yürütülmektedir. Bu amaçla ilimizde toplam 315 yatırımcıya %50 hibe desteği verilecektir” dedi.

Tören Vali İrfan Balkanlıoğlu ve protokol üyeleri tarafından hibe desteği alan üreticilere zirai aletleri teslim etmeleri ile sona erdi.

Kobiline Bilgi Merkezi  0850 495 55 66
Bizi Takip Edin; www.twitter.com/KobiLine
Bizi Takip Edin; www.facebook.com/kobi.line.kobidestekmerkezi

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: