60 Traktörün Daha Dağıtım Töreni Düzenlendi

Amasya’da traktör dağıtım töreni düzenlendi. Ferhat ile Şirin Aşıklar Müzesi’nde, 9. ve 10. çağrı döneminde Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Amasya İl Koordinatörlüğüne başvuruda bulunan çiftçilere yüzde 50 hibe ve KDV, ÖTV muafiyetli verilen 60 traktörün dağıtım töreni düzenlendi.

Törende konuşan Vali İbrahim Halil Çomaktekin, hibe desteği ile traktör alan çiftçileri tebrik ederek kazasız belasız kullanmaları temennisinde bulundu.

Türkiye’nin verimli tarım arazilerine sahip olduğunu dile getiren Çomaktekin, “Türkiye’nin arazilerine baktığımızda, büyük çoğunluğu tarım arazilerinden oluşmaktadır ancak tarım arazilerini ileri düzeyde değerlendirebiliyor muyuz diye sorduğumuzda, daha kat edeceğimiz yolumuz olduğu aşikârdır. Bugün bizim Avrupa’da ve dünyada, tarım ve hayvancılıkta söz sahibi olmamız gerekiyor. Örneğin Hollanda yüzölçümü Konya ili kadar bile olmamasına rağmen tarımda, hayvancılıkta adından söz ettiriyor. Bizim tarım ve tarıma dayalı sanayi sektörlerinde son teknolojiyi kullanmamız gerekiyor” dedi.

Konuşmaların ardından çiftçilere anahtarları teslim edildi.

Kobiline Bilgi Merkezi  0850 495 55 66
Bizi Takip Edin; www.twitter.com/KobiLine
Bizi Takip Edin; www.facebook.com/kobi.line.kobidestekmerkezi

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: