İşletmelere ARGE ve İnovasyon Desteği

İSİAD, KOSGEB ile işletmelerde ARGE ve inovasyon kültürünün oluşturulmasına yönelik olarak yeni bir projeye başlıyor.

700’e yakın İstanbullu iş adamına hizmet veren İstanbul Sanayici ve İş Adamları Derneği (İSİAD), KOSGEB ile işletmelerde ARGE ve inovasyon kültürünün oluşturulmasına yönelik olarak yeni bir projeye başlıyor.

İstanbul Sanayici ve İş Adamları Derneği (İSİAD), ve KOSGEB meslek kuruluşu proje destek programı kapsamında İstanbul Teknik Üniversitesi ile işbirliği yaparak işletmelerde ARGE ve inovasyon kültürünün oluşturulması için yeni bir projeye başlıyor.

İstanbul Teknik Üniversitesi danışma kurulu ile protokol imzalayan İSİAD ve KOSGEB, proje süresinde işletmelerde ARGE birimlerinin oluşturulması ve işletmelerin bu konuda bilinçlendirilmesini hedefliyor.

İSİAD üyesi 50 işletmenin katılacağı projenin amacı ise bilim ve teknolojiye dayalı yeni fikir ve buluşlara sahip işletmeler ile girişimcilerin geliştirilmesi, bilgi ve hizmetin üretilmesi ve ticarileştirilmesi için araştırma, geliştirme ve inovasyon ve uygulama projelerinin desteklenmesini sağlamaktır.

İSİAD ve KOSGEB işbirliğinde Ekim ayında başlayacak olan proje 12 ay boyunca devam edecek. İşletmeler bu sürede PCM, proje uygulama, fikri haklar, ARGE ve inovasyon gibi eğitim ve uygulamaları gerçekleştirerek işletmelerinin inovasyon kabiliyetini ve Ar-Ge kapasitesini geliştirerek rekabetçiliği arttırılmış, katma değerli projelerüretebilen ve her türlü inovasyona açık şirketler haline gelecekler.

Kobiline Bilgi Merkezi  0850 495 55 66
Bizi Takip Edin; www.twitter.com/KobiLine
Bizi Takip Edin; www.facebook.com/kobi.line.kobidestekmerkezi

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: