Eğitimlerini Bitiren Girişimciler İş Yerlerini Açıyorlar

Gaziantep Ticaret Odası ve İl Milli Eğitim Müdürlüğünün ortaklaşa düzenlediği, İŞKUR ve KOSGEB’in desteklediği “İstihdam Artıyor Girişimcilik Gelişiyor” SODES projesi kapsamında eğitim düzenlendi.

“İstihdam Artıyor Girişimcilik Gelişiyor” eğitimine katılan kursiyerlere GTO da düzenlenen törenle katılım belgeleri verildi. Eğitime katılan kursiyerler KOSGEB’ten alacakları destekle kendi iş yerlerini açabilecekler.

GTO’da düzenlenen törene, Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürü Ekrem Serin, İl Milli Eğitim Şube Müdürü M. Şakir Uludağ, Genel Sekreter Yardımcısı Figen Çeliktürk ve kursiyerler katıldı. GTO Genel Sekreter Yardımcısı Figen Çeliktürk Gaziantep Ticaret Odasının girişimciliğe büyük önem verdiğini belirtti.

Çeliktürk, “Gaziantep girişimcilikle tanımlanmış şehir. Gaziantep’te bu kültür var bizde bunu geliştirmek istiyoruz. Eğitimlerle ve danışmanlıklarla bu alanı destekliyoruz. Hatta kadınlar için ayrı bir eğitim planlıyoruz pozitif ayrımcılıkla gerektiren bir alan. Eğitimlerimizi MEKSA ve İŞKUR’un aracılığı ile gerçekleştiriyoruz. Bu dördüncü eğitimimiz” dedi. Yürütülen projede Gaziantep iş dünyasının talebine göre Girişimcilik, Satış Elamanı, Masaüstü yayıncılık, Bilgisayarlı muhasebe eğitimi veriliyor.

Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürü Ekrem Serin; “ Kursiyerler ümit ediyorum ki kurs sayesinde edindikleri birikimleri kendi hayatlarında olumlu bir şekilde değerlendirirler. Bu konularda GTO güzel çalışmalar yapıyor. GTO ve MEKSA bu işte yürütüyor. ”dedi

Ekrem Serin; “Gaziantep iş potansiyelin yüksek olduğu bir şehir yeteri kadar kalifiye elamanın bulunmadığı bir şehir. Sanat altın bir bileziktir. Bu sebeple kurslar çok önemlidir. Bu projelerin sayısı artar.” dedi.

Kursa katılan kursiyerler aldıkları kurslarla iş kuracaklarını belirttiler. Tören katılım belgesinin dağıtılması ile sona erdi.

Kobiline Bilgi Merkezi  0850 495 55 66
Bizi Takip Edin; www.twitter.com/KobiLine
Bizi Takip Edin; www.facebook.com/kobi.line.kobidestekmerkezi

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: