TKDK Desteğiyle Çiftçiler Traktörlerini Yenilediler!

Yozgatlı çiftçiler, Tarım Kırsal Kalkınma Kurumu’na (TKDK) verdikleri projelerle traktörlerini yeniliyor.

Avrupa Birliği tarafından desteklenen TKDK, bugüne kadar çıktığı 11 proje çağrı döneminde çiftçilerin teknolojik olarak da kalkındırıyor. Projelerde çiftçiler özellikle traktörlerini yenilerken bunun yanında diğer alet ve ekipman desteğinde de faydalanıyor.

Yozgat’ın Sorgun ilçesinde faaliyetini sürdüren Memişoğulları Traktör Bayii İşletmecisi Yusuf Baran, TKDK’nın verdiği desteklerle çiftçilerin traktörlerini yenilemeye başladığını belirtti. Baran, “Yozgat’ımız coğrafi konum itibariyle önemli tarım alanlarına sahip. Çiftçiler genelde eski traktör kullanıyor. Ancak verilen desteklerle çiftçilerimiz hem traktörlerini hem de alet ve ekipmanlarını yeniliyor. TKDK’nın verdiği desteklerle son bir yıl içerisinde traktör satışlarımız yükseldi. Çiftçilerimiz eski traktörlerini getirerek yenisiyle takas yapıyor. Böylece çiftçimiz daha yeni ve konforlu traktörleri kullanıyor.” dedi.

Sinan Biçer isimli çiftçi hazırladığı projenin TKDK tarafından kabul edildiğini ve bu sayede traktörünü yenilediğini söyledi. Biçer, “Bütün çiftçilerimiz proje hazırlayarak hem alet ekipmanını yenilemiş, hem de verilen desteklerden yararlanır.” diye konuştu.

Kobiline Bilgi Merkezi  0850 495 55 66
Bizi Takip Edin; www.twitter.com/KobiLine
Bizi Takip Edin; www.facebook.com/kobi.line.kobidestekmerkezi

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: