TKDK’dan Çiftçiye Traktör Desteği

Şanlıurfa’da, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) tarafından 23 çiftçiye traktör ve ekipmanlarını dağıttı.

TKDK Şanlıurfa İl Koordinatörlüğü, üreticiler tarafından hazırlanan 37 projeden kabul edilen 23 proje kapsamında alınan ve 3 milyon 808 bin liraya mal olan 23 traktör ve ekipmanını çiftçilere dağıttı.

Valilik otoparkında düzenlenen törene; Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, TKDK İl Koordinatörü Mehmet Ekinci, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Necip Gökçe, GAP Araştırma Enstitüsü Müdürü İbrahim Halil Çetiner ile çiftçilerkatıldı. Vali Güvenç, destekleme projesi kapsamında 23 çiftçiye traktörlerin anahtarlarını teslim ederek, bol kazançlı ve bereketli bir yıl diledi.

Çiftçilere yüzde 50 hibe ile destek verdiklerini belirten Vali Celalettin Güvenç, “Bugün çiftçilerimize katkı sağlayacak bir proje gerçekleştiriyoruz. Bu traktörlerin çiftçilerimize hayırlı olmasını diliyorum. Bol kazanç ve ürünlerinin bereketli olsun. Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme İl Müdürlüğümüz her zaman çiftçilerimizin yanında olacaktır. Yüzde 50 hibe olarak çiftçilerimize destek veriyoruz” dedi. Traktörlerini alan çiftçiler ise deneme sürüşü yaparak yetkililere teşekkür etti.

Kobiline Bilgi Merkezi  0850 495 55 66
Bizi Takip Edin; www.twitter.com/KobiLine
Bizi Takip Edin; www.facebook.com/kobi.line.kobidestekmerkezi

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: