AB’den Kastamonu Ormanlarına Hibe Desteği

Kastamonu’da 2011 yılında başlayan “Sürdürülebilir Orman Yönetimi Sertifikalandırılması”na Avrupa Birliği’nden eğitim projesi desteği verildi. Bu kapsamda Kastamonu ormanları için 216 bin Euro hibe gönderildi.

Kastamonu Orman Bölge Müdürlüğü tarafından AB Bakanlığı AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Hayat Boyu Öğrenme Programı (LLP) Leonardo da Vinci Yenilik Transferi kapsamında yapılan proje başvurusu bağımsız dış uzmanlar tarafından Avrupa Komisyonu’nun 2013 Yılı Proje Teklif Çağrısında belirtilen kriterler doğrultusunda yürütülen değerlendirmeler sonucu desteklenmeye değer bulundu. AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi ile Kastamonu Orman Bölge Müdürlüğü arasında imzalanan sözleşmeye göre “Sürdürülebilir Orman Yönetimi için Mesleki Eğitim Modüllerinin Geliştirilmesi” projesinin toplam süresi 24 ay olup 1 Aralık 2013 tarihinde başlayarak 30 Kasım 2015 tarihinde sona erecek. İşletme Pazarlama Şube Müdürü Adem Genç’in Proje Koordinatörü olduğu 288 bin Euro bütçesi olan projenin 216 bin Euro’su AB tarafından hibe olarak karşılanacak.

Kastamonu Orman Bölge Müdürü Ali Şahin, “Bu proje ile teşkilatımızda genel kabul gören Kastamonu ormancılığın okuludur, anlayışına hizmet edilecektir. Bu proje hem sürdürülebilir orman yönetimi konusunda meslektaşların eğitimine destek olacak modülleri geliştirecek hem de meslektaşlarımızın proje yapımı ve proje yönetimi konusunda tecrübesini artıracaktır. Projeyi Bölge Müdürlüğümüze kazandıran İşletme ve Pazarlama Şube Müdürümüz Adem Genç ile tüm ortaklarımıza ve her aşamada desteğini esirgemeyen Genel Müdürlüğümüze teşekkür ediyor teşkilatımıza ve Kastamonu’ya hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Kastamonu Orman Bölge Müdürlüğü öncülüğünde yürütülecek olan projede Kastamonu Orman Fakültesi, İspanya Katalonya Orman Bilimleri Merkezi, Slovenya Orman Hizmetleri Müdürlüğü, Polonya Szczecinska Szkola Wyzsza Collegium Baltıcum Koleji, Bulgaristan Sofya Orman Fakültesi ortak olarak yer alıyor.

Kobiline Bilgi Merkezi  0850 495 55 66
Bizi Takip Edin; www.twitter.com/KobiLine
Bizi Takip Edin; www.facebook.com/kobi.line.kobidestekmerkezi

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: