Sanat Galerileri de KOSGEB Desteğinden Faydalanıyor

         

Contemporary Istanbul girişimi ile KOBİ kapsamına alınan sanat galerilerinden 16 çağdaş sanat galerisi KOSGEB desteğinden faydalanıyor.

Galerilerin KOBİ olarak faaliyet göstermeleri ve KOSGEB desteğinden faydalanmaları konularında sektörel kuruluş gibi çalışmalarını sürdüren Contemporary “, 3 yıllık çalışması sonrasında galeriler destekten faydalanabiliyorlar.

Contemporary Istanbul’un 2013 yılında KOSGEB tarafından desteklenen fuarlar listesinde yer alması ile fuarın 2683 m2 alanı KOSGEB tarafından desteklenecek. Galeriler azami destek alanı 50 m2 olmak üzere KOSGEBdesteğinden yararlanabilecekler. Katılımcı galerilerinden x-ist, Galeri Nev, Merkur, Pi Artworks, Sanatorium, Pg Art Gallery, C.A.M Galeri, Daire Sanat, The Empire Project, Dirimart, Rampa, Galeri Selvin, Gallery İlayda, Mixer, Elipsis Gallery, Doruk Sanat galerileri KOSGEB desteğinden yararlanmak üzere başvurularını tamamladılar.

2009 yılından bu yana çaba sarf ettiklerini söyleyen Yönetim Kurulu Başkanı Ali Güreli, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile başlayan görüşmeleri Sanayi Bakanlığı ve bünyesindeki KOSGEB’e direkt başvuru yaparak devam ettirdiklerini belirtti. İlk etapta destek alma ihtimali görünmez iken yapılan birçok toplantı ve talepler sonucunda olumlu olarak değerlendirilmesini sağladı. Ali Güreli vergi indirimleri ve gümrükler konusunda çalışmalarının da devam edeceğini vurguladı ve 2014 yılından itibaren çok daha fazla sayıda galerinin aynı kapsamda destek alacağını vurguladı.

Kobiline Bilgi Merkezi  0850 495 55 66
Bizi Takip Edin; www.twitter.com/KobiLine
Bizi Takip Edin; www.facebook.com/kobi.line.kobidestekmerkezi

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: