Makine ve Ekipmanlar Törenle Sahiplerine Teslim Edildi

Makine ve Ekipmanlar Törenle Sahiplerine Teslim Edildi

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından uygulanan Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı (KKYDP) kapsamında Aydın’da bin 353 çiftçiye sağlanan yüzde 50 hibe destekli makine ve ekipmanlar törenle sahiplerine teslim edildi.

Aydın Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü bahçesinde gerçekleşen makine ve ekipman teslim törenine vali Yardımcısı Abdullah Aslan, Belediye Başkan Yardımcısı Şefika Çoban, Aydın Ziraat Odası Başkanı Rıza Posacı, Aydın Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Zeki Altın, Aydın Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Mehmet Sedat Güngör, kurum müdürleri, daire amirleri, sivil toplum kuruluşu ve parti temsilcileri katıldı.

Günün anlam ve önemine daire konuşmacı olarak kürsüye gelen Aydın Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Salih Köksal, KKYDP’nın kırsal alanda gelir düzeyinin yükseltilmesi amacıyla uygulanmaya konulduğunu söyledi. 2013 yılında 22 çeşit makine ve ekipmana ait 3 bin 687 adet müracaat olduğunu ifade eden Köksal, “Tebliğ gereği yapılan değerlendirmeler sonucu, 514 adeti zeytin hasat makinesi, 132 adedi süt sağım ünitesi ve süt soğutma tankı, 112 adedi pülverizatör-atomizör, 101 adedi el traktörü olmak üzere 20 farklı çeşitte yüzde 50 hibe tutarı 4 milyon 061 bin 349 TL olan 1353 adet makine ekipman destekleme ödemesi yapılması için çalışmalarımız devam etmektedir. Bu proje sayesinde ilimizde tarımda makineleşme oranı daha fazla artmış, birim alandan daha fazla ürün alınmış, çiftçinin maliyeti düşürülmüş, çiftçinin gelir düzeyi ve refahı artmıştır” dedi.

Kobiline Bilgi Merkezi  0850 495 55 66
Bizi Takip Edin; www.twitter.com/KobiLine
Bizi Takip Edin; www.facebook.com/kobi.line.kobidestekmerkezi

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: