Ar-Ge’ye Destek ve İlgi Artıyor!

Ar-Ge’ye Destek ve İlgi Artıyor!

KOSGEB Bursa Hizmet Merkezi Müdürü Ahmet Akdağ, Ar-Ge ve İnovasyon alanında KOBİ’lere toplam 8,5 milyon TL ödeme yaptıklarını söyledi.

Ekonomik kalkınmaya ivme kazandırmak ve istihdam sıkıntılarını çözmek adına girişimciliğin desteklenmesi ve yaygınlaştırılmasının önemine işaret eden Akdağ, “Bursa’da KOSGEB veri tabanına kayıtlı 34 bin 125 KOBİ bulunuyor. Sadece 2012 yılında, farklı programlarda işletmelerimize 18,6 milyon TL’nin üzerinde mali destek sağladık” dedi.

Ar-Ge Ve İnovasyona 8,5 Milyon TL Destek

Müdür Akdağ, bilim ve teknolojiye dayalı yeni fikir ve buluşlara sahip KOBİ ve girişimcilerin geliştirilmesi ve Ar-Ge kapasitelerinin artırılması yönündeki çalışmalara da dikkat çekti. 140 firmanın 148 adet Ar-Ge projesine destek sağlandığını belirten KOSGEB Bursa Hizmet Merkezi Müdürü Ahmet Akdağ, “KOBİ’lerimizin rekabetçi yapısının güçlendirilmesi ve yeni buluşların sanayiye kazandırılması ekonomi açısından büyük değer taşıyor. Ar-Ge ve İnovasyon desteklerimiz kapsamında toplam 8,5 milyon TL civarında ödeme gerçekleştirdik” diye konuştu.

Yerel dinamiklere dayalı girişimciliğin desteklenerek yeni başarı hikâyelerinin ortaya çıkmasının önemine değinen Ahmet Akdağ, “Biz kurum olarak KOBİ’ler büyür, Türkiye büyür diyoruz. Girişimcilik bilincinin yaygınlaştırılması amacıyla da KOSGEB Bursa olarak her Çarşamba ‘KOSGEB Destekleri Bilgilendirme Toplantısı’ düzenliyoruz. Bu kapsamda, geçtiğimiz yıl bin 221 kişinin katıldığı 50 toplantı organize ettik. Desteklerimizden yararlanmak isteyen tüm KOBİ ve girişimcileri toplantılarımıza bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Kobiline Bilgi Merkezi  0850 495 55 66
Bizi Takip Edin; www.twitter.com/KobiLine
Bizi Takip Edin; www.facebook.com/kobi.line.kobidestekmerkezi

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: