Yatırımcılara Yüzde 50 Hibe Desteği!


Yatırımcılara Yüzde 50 Hibe Desteği!

Tarımsal ürün işleyen, ambalajlayan ya da depolayan işletme kurmak isteyen veya var olan işletmesini modernize etmek isteyen yatırımcılara yüzde 50 hibe desteği sağlanacak.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nca 14 Aralık 2013 tarihinde Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı Kapsamında Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırımların Desteklenmesi Hakkında Tebliğ Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Söz konusu tebliğ, tarımsal ürün işleyen, ambalajlayan ya da depolayan işletme kurmak isteyen veya var olan işletmesini modernize etmek isteyen yatırımcılara yüzde 50 hibe desteği sağlanmasını öngörüyor.

Ankara Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Muhsin Temel, yüzde 50 hibe desteğinden yararlanmak isteyen yatırımcıların Tebliğ’in yayımlanmasının ardından 45 gün içerisinde başvuru yapmaları gerektiğini kaydetti. Türkiye’nin tarımda üretim sorunu bulunmadığını belirten Temel, yaşanan pazarlama sorununu ortadan kaldırmak için Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nca ortaya konan bu proje ile birçok açığın giderilmeye başlandığına dikkat çekerek, her türlü tarımsal ürünü işleyen, ambalajlayan ve depolayan işletmelerin yanı sıra alternatif enerji kaynakları kullanan yeni seraların yapımı ve koyun, keçi, manda yetiştiriciliği için sabit yatırımlar için de bu desteğin verileceğini söyledi.

Hibeye esas proje tutarının gerçek kişiler için 300 bin TL, tüzel kişiler için ise 800 bin TL’ye kadar çıkabileceğini kaydeden Temel, “Bu kapsamda verilecek destek gerçek kişiler için 150 bin TL, tüzel kişiler için ise 400 bin TL’ye kadar çıkabilmektedir. Ankara’nın ürünlerini işleyerek Ankara’ya ve Türkiye’ye tanıtmak isteyen yatırımcıları bekliyoruz. Şimdiye kadar Ankara’da bu destek kapsamında 36 milyon TL karşılığında 18 milyon TL destek verdik. Bu sayede ihracata başlayan firmalarımız oldu. Ankara’nın çalışkan ve girişimci insanlarından bu sene rekor talep bekliyoruz” dedi.

Kobiline Bilgi Merkezi  0850 495 55 66
Bizi Takip Edin; www.twitter.com/KobiLine
Bizi Takip Edin; www.facebook.com/kobi.line.kobidestekmerkezi

One Response to Yatırımcılara Yüzde 50 Hibe Desteği!

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: