25 Proje İçin 12 Milyon 500 Bin TL Hibe Desteği


25 Proje İçin 12 Milyon 500 Bin TL Hibe Desteği

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Kars İl Koordinatörlüğü tarafından Avrupa Birliği Kırsal Kalkınma (IPARD) Programı kapsamında 2013 yılında uygun yatırım tutarı 24 milyon TL olan 25 proje için 12 milyon 500 bin TL hibe desteği verildiği bildirildi.

Koordinatörlükten yapılan yazılı açıklamada, süt üreten tarımsal işletmeler tedbiri kapsamında 9 projeye 7,5 milyon TL, süt ürünlerinin işlenmesi ve pazarlanması tedbiri kapsamında 1 projeye 1 milyon 700 bin TL, et üreten tarımsal işletmeler tedbiri kapsamında 3 projeye 1 milyon 500 bin TL, kırsal turizm tedbiri kapsamında 2 Otel projesine 900 bin TL ve çiftlik faaliyetlerinin çeşitlendirilmesi ve geliştirilmesi kapsamında 10 arıcılık projesine 530 bin TL hibe desteğinde bulunulduğu belirtildi.

TKDK İl Koordinatörü Mustafa Bozkurt ise projelere hibe desteklerinin devam edeceğini belirterek, “Hibe destekleri tedbirlere göre yüzde 50 ile 65 arasında değişiyor. TKDK tarafından verilen destekler yapım işleri, makine-ekipman alımı, görünürlük harcamaları, proje hazırlaması ve daha sonra yapılacak olan hizmet alımlarını içeriyor” dedi.

Kobiline Bilgi Merkezi  0850 495 55 66
Bizi Takip Edin; www.twitter.com/KobiLine
Bizi Takip Edin; www.facebook.com/kobi.line.kobidestekmerkezi

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: