Atık Su Arıtma Tesislerine Devlet Desteği!


Atık Su Arıtma Tesislerine Devlet Desteği!

Antalya’nın Kumluca ilçe Belediyesi atık su arıtma tesisi derin deniz deşarjı yapım işi için, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından hibe desteği yapıldı.

Toplam uzunluğu 2200 metre olan derin deniz deşarj yapım işi çalışmalarında, 600 metrelik karada yürütülen kısmın tamamlandığı belirtilirken, kalan 1600 metrenin ise deniz yüzeyinden 35 metre derinlikte konuşlandırılacağı kaydedildi. Karada boru ekleme çalışmalarının tamamlandığını belirten yüklenici firma yetkilileri çalışmaların artık deniz üzerinden yürütüleceğini belirtti.

Daha önce de Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından 500 bin TL hibe desteği alındığını hatırlatan Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, alınan son destekle beraber toplamda 1,5 milyon TL yardımla yapım işinin sürdüğünü ifade etti.

Başkan Çetinkaya, “Karadaki çalışmaların bitirilmesiyle deniz üzerinde yapılan çalışmalarda ilk boruyu artık deniz tabanına indiriyoruz. Bu yaz mevsimi başlarında çalışmalar sonlandığında Kumluca alt yapısının tüm eksiklerini çözümlemiş, Antalya bölgesindeki nadir ilçelerden biri olacaktır. Vatandaşlarımızın temiz bir çevrede yaşamlarını daim ettirmeleri ve gelecek nesillere tertemiz bir çevre bırakmak için tüm gayretimizle çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

Kobiline Bilgi Merkezi  0850 495 55 66
Bizi Takip Edin; www.twitter.com/KobiLine
Bizi Takip Edin; www.facebook.com/kobi.line.kobidestekmerkezi

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: