TÜBİTAK’tan Çevre Projesine Destek

TÜBİTAK’tan Çevre Projesine Destek

SİVAS Cumhuriyet Üniversitesi, Mühendislik Fakültesi tarafından hazırlanan ve endüstriyel atık suların arıtılması ve su ile arıtılan maddelerin yeniden kullanımı projesi TÜBİTAK’tan destek aldı. SİVAS Cumhuriyet Üniversitesi, Mühendislik Fakültesi tarafından hazırlanan ve endüstriyel atık suların arıtılması ve su ile arıtılan maddelerin yeniden kullanımı projesi TÜBİTAK‘tan destek aldı.

CÜ Mühendislik Fakültesi Çevre Mühendisliği’nin Sivas’ta kam mili üretimi konusunda faaliyet gösteren firma ile ortak yürüttüğü proje, TÜBİTAK tarafından çevre öncelikli alanda desteklenmeye değer görüldü. Projeyi yürüten Çevre Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof.Dr. Meltem Sarıoğlu Cebeci, bu çalışma kapsamında tamamen arıtılacak atık suyun sağlığa uygun hale getirileceğini belirtti.

Prof.Dr. Meltem Sarıoğlu Cebeci, “Dünyada ve ülkemizde her geçen gün artan su sıkıntısı gündemdedir. Bu proje ile aynı zamanda atık suyun tekrar kullanılabilir hale gelmesi de hedeflenmiştir. Değinildiği üzere, projenin hedefinde sadece atık su arıtımı değil, aynı zamanda arıtılan suyun ve ayrılan maddelerin tekrar kullanılabilirliği söz konusudur. Bu proje bu tür suları arıtan endüstrilerin ekonomisi ve ulusal ekonomi açısından çok değerlidir. Gerek ulusal gerekse uluslararası düzeyde özgün değere sahiptir. Konu ile ilgili şu ana kadar yapılan çalışmalar başarılıdır ve ileri düzey çalışmalar devam etmektedir.” diye belirtti.

Kobiline Bilgi Merkezi  0850 495 55 66
Bizi Takip Edin; www.twitter.com/KobiLine
Bizi Takip Edin; www.facebook.com/kobi.line.kobidestekmerkezi

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: