Sanayicilere Hibe Çağrısı

Sanayicilere Hibe Çağrısı

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) İl Koordinatör Vekili İsmail Dağdelen, sanayicilere hibe çağrısında bulundu.

Hibe programından yararlanmak isteyen kişi ve kurumların 10 Şubat ile 10 Mart 2014 tarihleri arasında projelerini TKDK’ ya sunabileceklerini ifade eden Dağdelen, 12. çağrı ilanının bütçesinin 488 milyon 772 bin Euro olduğunun altını çizerek, “Yaklaşık 500 milyon Euro, çiftçilerimizi bekliyor. İlimizde 2013 yılında ödediğimiz destek miktarı 21 milyon lirayı aştı, bu sene destekleme rakamında bu düzeyi aşmayı hedefliyoruz” dedi.

Hibe programları kapsamında Organize Sanayi Bölgesi’nde süt işleme, mantı üretimi yapan 2 işletmeye destek verildiğini ve üretime başlamalarını sağladıklarını hatırlatan Dağdelen, özellikle süt işleme konusunda faaliyet gösteren işletmenin ülke genelindeki diğer projeler arasında destek alan en büyük çaplı proje olduğunu belirtti.

Organize Sanayi Bölge Müdürü Şahin ise “Çorum’un proje sayısını artırarak hibe desteklemelerinden daha fazla pay alması hepimizin ortak temennisi. Bu konuda üzerimize düşen görev olursa yapmaktan memnuniyet duyarız” diye konuştu.

Dağdelen ve Şahin, sanayicileri hibe programına proje sunarak desteklerden faydalanmaya davet etti.

Kobiline Bilgi Merkezi  0850 495 55 66
Bizi Takip Edin; www.twitter.com/KobiLine
Bizi Takip Edin; www.facebook.com/kobi.line.kobidestekmerkezi

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: